Харківський музей програмного забезпечення і комп’ютерів – перший музей в історії України, в напрямку IT

Музей, який по-справжньому є фаворитом в нашій країні. Він зібрав в собі колекції апаратних машин, пов’язаних з обчислювальною здатністю. Має різні зали, з виставками різної техніки, екскурсії, ознайомлення з технічною відсталістю та системною частиною. Експонати мало того, що мають оригінальний і первозданний зовнішній вигляд, але і не втратили здатність працювати належним чином. Ви побачите все, і навіть більше. Розберімося більш конкретно в тому, що музей може зачепити вашу увагу, і кому це буде цікаво в першу чергу. А найголовніше ознайомимося з тим, в чому сенс подібних музеїв, пише kharkov-trend.in.ua.

Історія виникнення ідеї музею

У наш час комп’ютери так, чи інакше використовується в кожній сфері виробництва, ведення бізнесу та інших різних галузях. Але що за цим стоїть? І як ми прийшли до такої зміни технології? Батьком комп’ютерів, і будь-якої техніки, пов’язаної, з обчислювальною функцією – є перший створений калькулятор, який працює на обчисленнях з двійковим кодом. Габарити даного калькулятора перевищують нашу уяву, зараз калькулятори сильно видозмінилися від того, що було до цього. Другий прототип обчислювальної машини, можна сказати, що був уже універсальний комп’ютер. Після створінь комп’ютерів і запуском його в маси, починається проєктування і розробка мікропроцесорів, які могли будувати кольорове зображення. Поступово, технології поліпшувалися і з’являлася компактність і покращена швидкодія, з великим набором обчислювальних операцій. Наразі, ми маємо великий вибір серед обчислювальних машин – ноутбуки, смартфони, смартгодинник, мікроконтролери та іншу техніку, до якої ми звикли й використовуємо у себе, в повсякденному житті. Музей комп’ютерів – це можливість поглянути на те, як було до нашого часу, ніж люди того часу обмежувалися, як користувалися першими версіями операційної системи “windows”, а найголовніше, як здавалося б громіздкі, дорогі, обмежені однією функцією комп’ютери, змогли замінити людське обчислення і як підсумок – створити попит на розвиток комп’ютерних технологій. Відповідальними за створення музею є три харків’янина – Антон Трубніков, Сергій Цимбал і Олександр Коваленко. Ідея з’явилася, після побаченого подібного концепту в США, в Україні ідею оцінили та з’явилися спонсори у харків’ян. Після облаштованого приміщення, були проведені закупівлі з різних аукціонів та інших торгових майданчиків з рідкісними й антикварними речами. Головним критерієм підбору технологічних пристроїв – було відповідність оригінальної якості. Ті пристрої, які неможливо вже було знайти, створювалися з оригінальними характеристиками й показниками, іншими словами – прототип. Отже, можна припустити, що в даному музеї ви зможете побачити весь «спектр» наборів типових пристроїв первісного вигляду до того, які ми звикли бачити зараз.

фото

Музей й безкоштовні уроки комп’ютерної грамотності

Ще одним унікальним фактором є можливість навчання користування комп’ютером, якщо вам від 40 років. Таким бонусом користуються багато пенсіонерів міста Харків. Загалом музей створює всі умови для його відвідування. Це буде досить захоплююча і цікава подорож в світ комп’ютерів, як для підлітків, так і для вже літніх людей. Тож відвідати музей необхідно абсолютно всім!

Comments

.,.,.,.