Відомі харківські співаки

У Харкові народилася та зросла величезна кількість талановитих людей. Це зовсім не дивно, адже Харків є так званою культурною столицею України. Тут творили свого часу відомі актори, такі як Ірина Гурченко, режисери, як Анатолій Ефрос та співаки. Ось про останніх якраз і піде мова в цій статті на kharkov-trend.

Відомі співаки радянських часів

За часів СРСР було небагато музикантів із Харкова, але все ж таки вони були і про кожного з них по порядку.

Перший музикант, про якого сьогодні йтиметься, народився 1935 року в Харкові, а ім’я у неї було Людмила Гурченко. Осторонь матері дівчина була представником стародавнього дворянського роду. Дитинство дівчинки випало на дуже тяжкий час, а саме за часів Другої світової війни. Вона вже у 6 років танцювала та співала перед німцями, щоб отримати хоч трохи їжі. Репертуар складався з німецьких оперет. Батько дівчинки пішов на фронт, тож дівчинка була в окупованому місті тільки з матір’ю. Після звільнення Харкова 1943 року, Людмила йде до школи, де їй дуже подобається вчити українську мову.

Через рік дівчина вступає до музичної школи імені Бетховена, а через 10 років їде до Москви вступати до ВДІКу до майстерні С.Герасимова та Т.Макарова. Тут на дипломному курсі вона зіграла роль Кето в опереті “Кето та Коте” В.І.Долідзе. Закінчила ВНЗ Людмила у 1958.

Так пройшло дитинство та юність артистки. У дорослому житті вона спочатку дебютувала в кіно, де використала і свої музичні дані. Так, у фільмі “Карнавальна ніч” вона заспівала пісню під назвою “П’ять хвилин”, яка була своєрідним гімном Нового року. Після цього вона знялася у фільмі “Дівчина з гітарою”, але той не мав великого успіху. Матеріальне становище актриси було дуже складним, тому вона виступає зі своїми концертами на шахтах, заводах, поїздах.

Після величезної паузи з подібними халтурами у 1972 році виходить музичний фільм “Тютюновий капітан”. Який нарешті дав актрисі довгоочікуваний поштовх. За цим музичним фільмом вийшов “Солом’яний капелюшок”, “Небесна ластівка” та “Чарівний ліхтар”. Також співачка мала спеціальні телевізійні музичні програми.

Наступним відомим співаком із Харкова можна відзначити Вадима Йосиповича Мулермана. Народився цей чоловік у 1938 році в Харкові. Навчався співати у Харківській консерваторії. 1963 року відбувся дебют співака в Харкові, але популярність прийшла лише 1966 року. Саме цього року чоловік став лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради з піснею “Кульгавий король”.

Співак постійно організовував гастрольні поїздки, брав участь у телевізійних програмах, у пісенних конкурсах, а також брав активну участь у концертній діяльності. Все це сприяло швидкому зльоту популярності Вадима.

На жаль через його боротьбу проти радянської влади, йому забороняють проводити концертну діяльність. Це сталося у 1971 році, тому концертів відтоді знайти практично неможливо.

1991 року співак через хворобу брата виїжджає до США, де організовує дитячий музичний театр.

Після переїзду до США співак так і не повернувся додому. І на 80-му році життя він помер у шпиталі в Нью-Йорку.

Маловідомі співаки радянських часів

Першим маловідомим, але не менш талановитим оперним співаком варто відзначити Таїсію Миколаївну Бурцеву. Народилася прекрасна співачка 4 березня 1924 року, але не у Харкові, а у місті Щігри. Але більшу частину життя вона все ж таки прожила в Харкові, тому не розповісти про неї просто неможлива. Професійне навчання вокалу дівчина отримала 1943 року в Н.Л.Чемезова.

1946 року стала солісткою Харківської оперної студії. 1948 року солісткою Харківського академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка.

З 1969 року дівчина також викладала в Харківському інституті мистецтв ім. І.П.Котлеревського. Вона змогла підготувати 23 випускники за класом сольних співів, серед яких були О.Романоовська, В.Бідняк, Л.Суханова.

Наступного українського співака, про якого поговоримо, звали Віктор Петрович Борищенко. Народився він у Харкові 1914 року в сім’ї звичайного робітника. Сам же Віктор працював якийсь час слюсарем і паралельно навчався в інституті інженерів залізничного транспорту та у музичній студії при Будинку культури залізничників. У 1933 ставати солістом при Харківському театрі опери та балету. Через 2 роки вирішує переїхати до Києва і там стає солістом уже Київського театру опери та балету.

Особливої ​​слави не знайшов, але був удостоєний ордена Трудового Червоного прапора численних медалей. Працював у Києві, виконуючи головні партії у багатьох операх. До свого рідного міста Віктор так і не повернувся і 14 липня 1996 року помер у Києві.

Відомі сучасні харківські співаки

Не варто думати, що лише за часів СРСР у Харкові народжувалися співаки із чудовими голосами. Є безліч талановитих музикантів і зараз. Одним із таких є Сергій Миколайович Бабкін. Народився цей музикант у Харкові у 1978. З дитинства хлопець був дуже творчим. Він закінчив Харківський ліцей мистецтв №133 та музичну школу №13 за класом флейти. 2000 року також закінчив театральне відділення Харківського державного університету мистецтв на факультеті “актор театру драми та кіно”.

2000 року Сергій створює разом із Андрієм Запорожцем гурт “5’nizza”. Молоді люди почали вигадувати спільні пісні та у 2002 році записали на студії всього за півтори години усі 17 пісень. У 2002 році вони виступили на фестивалі КаZантіп, де вони познайомилися з лідером гурту W.K., який у майбутньому став менеджером молодих людей. Дебютний альбом розійшовся просто величезним тиражем, хоч точну цифру сказати неможливо, бо вона переважно поширювалася піратським методом.

Група проіснувала до 2007 року, і хлопці вирішили закінчити спільну діяльність. І 8 років хлопці займалися лише сольною творчістю, доки у 2015 не оголосили про своє возз’єднання. Гурт випустив уже 3 альбоми і виступав аж до 2022 року.

Дантес один із найвідоміших співаків сучасності. Народився він у Харкові у 1988 року. Навчався у Харківській школі №36. Після школи вступив до музичного училища. Після училища вступив на економічний факультет Національного технічного університету “Харківського політехнічного інституту”.

Кар’єра розпочалася у 2008 році, коли він прийшов із Вадимом Олійником у проект “Фабрика зірок 2”. Дует у них називався “Дантес & Олійник”. Група випустила 1 альбом і розпалася в 2015. Але перед розпадом вона дала величезну кількість концертів і здобула непогану славу. Через чотири роки після розпаду випустив сольну пісню під назвою “Тепер тобі 30”.

Маловідомі сучасні харківські співаки

Звичайно ж у Харкові є і не особливо відомі, але все ж таки гурти та співаки варті уваги. Коротко про них. У Харкові є український метал гурт “Nokturnal Mortum” та його незмінний вокаліст Sataroth. Любителям такого жанру гурт точно сподобається.

Для любителів бардівської пісні є дівчина з прекрасним голосом та не менш прекрасним ім’ям Агата Вільчик.

Також у Харкові народився чудовий музикант Михайлюта Олег. Це український хіп-хоп виконавець із групи ТНМК. Група здобула невелику славу так що сказати, що у неї багато фанатів не можна, але від того група не стала поганою. Насправді хлопці звучать дуже сучасно та круто.

Comments

.,.,.,.