Стартапи Харкова, які стали прибутковими

Стартапи стали невід’ємною частиною життя. Щодня по всій Україні свої стартапи пропонують тисячі людей. Але, на жаль, не всі ідеї, які здавалися в головах їхніх творців крутими, справді такими є. Якісь стартапи помирають ще як ідея, деякі починають працювати, але виявляються нікому не потрібними, а деякі все ж таки стають успішними і приносять своїм творцям небувалий успіх і гроші. Саме про успішних авторів та їхні проекти у статті на kharkov-trend ​​йтиметься.

Владислав Ясько та агентство Brand U!

Ця людина свій шлях у бізнесі починала коли ще була зовсім молода. У 14 років Владислав продавав одяг та сувеніри з Китаю, а у 16 ​​років вирішив стати фотографом і дуже ретельно вивчав Instagram, щоб у нього виходило краще просувати свої послуги.

У 20 років Владислав прийняв замовлення на будівництво відділу маркетингу в Instagram для фотостудії United Art Hall. Коли в соціальній мережі з’явилася офіційна реклама, команда фотостудії навчилася її налаштовувати і лише за півроку змогла залучити 200 тисяч передплатників, а обсяг продажів фотосесій становив близько 48 тисяч доларів.

Після небувалого успіху Владислав вирішує відкрити з партнером свою агенцію з маркетингу. Мало того, це було перше агентство Instagram-маркетингу в Україні та ім’я його як можна було здогадатися Brand U! Наприкінці 2017 року партнер Владислава заявив про звільнення з компанії, а разом з ним з агентства пішли шість найкращих фахівців. Паралельно з цим з’явилися борги із зарплат та за оренду приміщення. Було ухвалено рішення поставити проект на паузу. Інший би на цьому моменті закрив проект і не повертався б до нього, але не Владислав. Він знаходить нових співробітників та перезапускає свій бізнес. Оборот Brand U! 2021 року становив 157 тисяч доларів на місяць.

Після такого небувалого успіху Владислав також створив курс з Instagram-маркетингу, який називається University!.

Олексій Гулий та група компаній “Техно Їжак”

Олексій народився 27 січня 1985 року у Харкові. Підприємцем він був напевно ще з пелюшок. Чоловік сам розповідає, що перша його угода відбулася у 6 років, коли він продав жуйку Turbo дорожче, ніж її купив. Але якщо серйозно, то першим його бізнесом була всього-на-всього точка переходу метро. Суть бізнесу полягала в тому, що він встановлював усім бажаючим ігри, картинки та мелодії на телефон. Як згадує сам Олексій, все це було не офіційно, тому доводилося тікати від місцевої поліції попутно хапаючи ноутбук і численні проводи на столі.

У 2006 році на зароблені гроші вирішує відкрити відділ для мобільних телефонів в універмазі в центрі Харкова. Він сам відчув який це торгувати мобільними телефонами. Завдяки роботі на своїй точці зрозумів яким має бути сервіс і чим він може вирізнятися серед конкурентів. Крапка приносила дохід, тож через якийсь час Олексій відкрив ще п’ять точок із мобільними аксесуарами. Саме в той момент він вперше замислився над створенням своєї брендованої мережі.

У 2011 році в торговому центрі “Караван” завдяки особистим вкладам, а також інвестиціям від торгових відділів він відкриває першу точку продажу бренду “Техно Їжак”. У 2019 в Олексія вже налічувалося сто крапок цього бренду. Компанія також має свій інтернет-магазин, оптову компанію та портфель з 10 власних брендів, які експортуються у більш ніж 30 країн усього світу.

Дмитро Таран та юридичне бюро “Таран”

Ще в далекому 2003 році Дмитро відкрив свою невеличку справу. Він допомагав оформляти права на земельні ділянки. Проіснував бізнес всього-на-всього чотири роки і у 2007 році Дмитро вирішив закрити свій бізнес. Він влаштувався до Харківської міськради та близько 10 років займався питаннями архітектури та містобудування.

Повернутися до своєї особистої справи він вирішив після знайомства з грою Роберта Кійосакі “Щурячого бігу”, про яку було написано в його ж книзі “Багатий тато, бідний тато”. Ця гра призначається у розвиток підприємницького мислення. У 2016 чоловік вирішив знову спробувати себе у бізнесі та вирішує піти зі своєї стабільної роботи.

Він відкриває своє власне юридичне бюро “Таран”. Разом зі своїм добрим другом та за сумісництвом бізнес партнером Євгеном він консультує бізнес, оформляє нерухомість та земельні ділянки. Також вони набирають собі до бюро талановитих юристів.

Олександр Секірін та школа танців All Stars Dance Centre

У цього підприємця його пізнє захоплення стало сенсом життя. На четвертому курсі університету чоловік побачив, як його найкращі друзі танцюють брейк-данс. Він з вогнем в очах та величезним бажанням теж навчитися приступив до виснажливих тренувань. Весь п’ятий курс він ретельно тренувався, щоб навчитися цьому виду танців. Після навчання він пішов працювати за фахом, а саме бухгалтером на заправку. Так і минали його дні. Вдень працював із податками, нарахуванням зарплати, а ввечері знову тренувався брейк-дансу.

Через два роки такої наполегливої ​​роботи Олександр вирішує залишити бухгалтерію та повністю присвятити себе танцям. У 2006 році він вирішує відкрити разом з однодумцями школу танців All Stars. Хлопці вірять, що кожен учень, батько і педагог вже зірка зі своїми особистими талантами. Через 12 років, а саме у 2018 році чоловік засновує компанію, яка носить назву All stars education group, яка спеціалізується на навчанні педагогів творчих центрів та державних шкіл, виробляє в людині лідерські якості, займається згуртуванням команд у державному секторі, сфері послуг та IT.

У 2019 році також було засновано Dance Teacher Academy, яка є єдиною в Україні школою навчання педагогіки, суддівства та організації заходів. 2020 року школа танців з одного невеликого залу стала величезною харківською компанією. All Stars Dance Centre налічувала 2200 учнів, 21 зал, 120 професіоналів у команді та 4 філії.

Антон Чайка та підприємство з переробки відходів полімерів LarushLab

У 2009 році майбутній підприємець працював на заводі з виробництва різних шнурів, проводів та кабелів. Він став помічати, що після цих самих проводів залишається безліч відходів-полімерів. Він узяв цю ідею і вигадав як можна організувати підприємство з вторинної переробки полімерів у гранули, які можна використовувати у виробництві. Компанію він назвав “LarusLab”. Крім цього плюсом таких перероблених гранул було те, що вони були набагато дешевшими, ніж первинні полімери. Антон пропонував гранули кабельним заводам та виробникам поливальних шлангів, які із задоволенням брали їх, адже було величезною економією.

З 2009 по 2014 рік Антон розширював своє виробництво і вже в 2014 році воно було настільки масштабоване, що підприємець зміг купити цілий завод. Після купівлі заводу стала розробка лінії з миття та переробки поліпропілену. З цього матеріалу роблять мішки для борошна, крупи та цукру. Щомісяця завод переробляв 260 тонн полімерних відходів, які б розкладалися понад 100 років.

Також компанія виробляла вироби із пластмаси, різне обладнання для інших виробництв, опорні конструкції для мостів, сходи, металеві елементи для меблів і це не повний список, на чому спеціалізується компанія “LarushLab”. Антон забезпечує робочими місцями понад 30 осіб, а також рятує природу.

Comments

.,.,.,.