Ностальгічні ноти: п’ять артистів, на чиїх піснях виросли харків’яни

Давайте будемо відвертими: всім вже набридла інформація про вплив карантину на концерти. Авжеж це неприємно, і культурна сфера якимось дивом вижила в ці непрості для неї часи. Зараз вже потроху “встають з колін” кінотеатри, театри та концертні майданчики, артисти радісно діляться із шанувальниками інформацією про скорі зустрічі, і це взаємно, а організатори концертів вже починають прикидати виручені грошові суми. Далі на kharkov-trend.

Проте, а що ж самі слухачі? А вони чекають на зустріч зі своїми кумирами, адже вони мають їх багату кількість. В школі в кожного був щоденник, портфель або зошит із зображенням улюбленого артиста чи артистки, а на полицях стоять запилені фотографії з кумирами дитинства. В цей раз наша редакція знову опитала молодь Харкова віком від 1992 до 1997 року, аби дізнатись тему нашого сюжету – на чиїх піснях виросли молоді харків’яни, які сьогодні почувають себе “вічно молодими”. Наливайте чай-каву, розкладайте старі фотографії – ми починаємо!

Інь-Ян

1

(склад гурту зліва направо: Сергій Ашихмін, Тетяна Богачова, Юлія Паршута та Артем Іванов)

А розпочинатиме цей ностальгічний список українсько-російський поп-гурт “Інь-Ян”, чия назва підкреслює ідеальний баланс двох хлопців та двох дівчат. В середині 2000-х багаточисельна армія прихильниць шикувалася заради фото з Сергієм Ашихміним, а хлопці штурмували кіоски з пресою в пошуках журналів з відвертими фото Юлії Паршути. Проте так чи інакше, їх пісні “Карма”, “Камікадзе”, “Іншопланетянин” та “Збережи мене” й досі гідні прослуховування, а відеокліпи по сьогодення виглядають смачно й естетично в порівнянні з Jerry Heil або Анною Трінчер.

До речі, Артем Іванов хоч родом з Черкас, проте в школу ходив саме в Харкові, а дитячі роки Юлії Паршути інколи проходили в Лозовій! Хоч і не сильний взаємозв’язок, але факт є факт, тільки от шкода, що доволі гучної популярності гурт так і знайшов. Досі думаємо, що Костянтин Меладзе кусає свої лікті.

Отпетые мошенники

1

(Кадр з відеокліпу на пісню “Люби меня, люби”. Зліва направо: В’ячеслав Зінауров (Том Хаос), Ігор (Гарік) Богомазов) та Сергій Суровенко)

Коли в пострадянські країни почав проникати хіп-хоп, велика кількість хлопчиків почала носити боком бейсболку, та увійшов у моду широкий одяг. А на додачу, коли з’явився фільм “Матриця” стали популярними чорні окуляри-краплі. В цьому плані чудово допоміг хіп-хоп-гурт “Відчайдушні шахраї”, чиї пісні з тоді ще звичної “попси” на сьогодення перетворилися на класику.

Бравши приклад з трійці, чимало юних “романтичних розбишак” робили у вусі прокол, носили із собою дисково-касетні магнітофони на батарейках, чим привертали увагу дівчат-однолітків. Безсмертні хіти “Люби меня, люби”, “А у реки”, “Обратите внимание на наше воспитание” та “Девушки бывают разные” заслуховувалися ледь не до заучування напам’ять! А тому не дивовижно, що більшість респондентів вказували саме на перші дві пісні, видно, що були малу неабияку популярність.

Араш

(виступ Араша в Харкові на День Міста, 2009 рік)

Ні, ви не недочули, і ні, це не сон. Це дійсно він, Араш Лабафзаде, який на відміну від багаточисельного скреготу у “творчості” наших ближньосхідних друзів, виглядає серед гори цього фольклору, як ідеально чистий та відфільтрований щербет. Мабуть, єдиний, хто може стояти поряд з ним – Таркан, але мова зараз не про турецьку зірку.

“Принц Персії” із шведським паспортом відвідував Харків аж 10 разів, але запам’ятався виступом у 2009 році на святкуванні Дня Міста. На майдані Свободи він виконав Tike Tike Kardi, Donya та Boro Boro – тобто, всі пісні, які тільки могли слухати наші респонденти в свої юні роки у своїх кнопкових мобільних телефонах та mp3-плеєрах. І це ще до тих двох не менш прекрасних сумісних пісень зі співачкою Хеленою – Broken Angel та One Day. 

Леді Гага

(фрагмент з кліпу “Poker face”, 2009 рік)

Найепатажніша білявка світу, “королева монстрів” Стефані Джерманотта, також відома, як Леді Гага й досі підриває світові чарти кожним своїм хітом. Її багатомільйонні композиції чудово звучать й по сьогодення, починаючи від 2009 року, коли вона отримала почесне перше місце на вершині світових музичних чартів. Just Dance, Poker Face, Bad Romance, Alejandro, Judas та інші хіти – це вже стовідсотково “золотий фонд” світової танцювальної поп-музики.  

Проте, здається, що від епатажу 35-річна співачка потроху втрачає межу дозволеного. Вона стала активно підтримувати ЛГБТ і небінарних особистостей, а також була першою довіреною особою президента США Джо Байдена. Проте, в інших країнах, де й досі зберігаються не понівечені моральні устої, співачку можуть не пустити з концертами. Хочеться врешті-решт вірити, що вона припинить таку пропаганду, бо це її не хвилювало на піку популярності в 2009 році, коли їй було 23 роки. 

Скрябін

(Одна з останніх групових фотографій Зліва направо: Костянтин Глітін, Вадим Колісниченко, Андрій Кузьменко, Олексій Зволинський та Костянтин Сухоносов)

В котрий раз золото отримує гурт “Скрябін”. Несподівано, але велика кількість опитаної нами молоді пам’ятає такі пісні гурту, як “Танець пінгвіна”, Education, Train, “Казка”, “Птахи” та решту нео-романтичних пісень відомого на всю Україну рок-гурту!

Серед 45 відсотків майже у всіх знайшлися фотографії, зняті на фотоплівку з Андрієм Кузьменком, а в інших – аудіокасети та  компакт-диски одних з найперших альбомів гурту. А пам’ятними розписами на згадку, залишеними ще за життя Андрія Кузьменка, є екземпляри у арт-кафе “Корова”, музичному арт-холлі “Пробка” та у кіно-концертній залі “Україна”.

Що ж, на цьому наша розповідь добігає кінця. А якщо ви згадали в цьому матеріалі щось, що слухали ви, чи ваші діти – обов’язково вкажіть це у коментарях.

Comments

.,.,.,.