Друг, сміливець та воїн – Кузьмі Скрябіну 53 роки

Легендарному рокеру України могло б виповнитися 53 роки. Далі на kharkov-trend.

Не варто нікому пояснювати, що на питання “Найкращий виконавець України” відповідь буде складатися з двох слів – або Андрій Кузьменко, або Кузьма Скрябін. І обидва варіанти – культові для всієї України, бо прихований сенс у обох єдиний. Життєпис та біографія друга кожного рядового українця наразі відомий кожному.

“Якщо б ти сказала: “Відомого скрипаля Олега Баяна, ми б тобі все одно простили”

1

(Ганна Семенович та Андрій Кузьменко на зйомках “Машини часу”, 2013 рік)

Навіть мені, оскільки там, звідки я родом (а саме з Луганської області), був в пріорітеті скажений бунтівний панк-рок, а ось з телефонів юнаків мого дитинства лунав російський реп у виконанні Долматова, Вакуленка та іншої “музики”, від якої в мене йшла кров з вух. Поділюся навіть тим, що в деяких місцевостях готові були навіть відлупцювати, якщо ти слухав не те, що слухають правильні “пацани”… Та дякувати Богу, що тоді в школу з дому я виходив, як вікінг, готовий роздирати кривдників, тож боятися мені було нічого.

1

(До речі, пам’ять Кузьми вшанував навіть гравець “Металіста”, Едмар. Це фото зроблено у 2012 році, проте футболіст виклав його у власний Інстаграм у день загибелі співака, 2 лютого 2015 року)

А з Кузьмою я вперше познайомився у 2003 році, коли телеканалом “Інтер” транслювався телепроєкт “Шанс”. І щось мене таке там зачепило, немов від усього цього я відмовлятися вже не мав права.. Мені почали заходити пісні гурту “Скрябін”, і все, що я побачив по телеканалах “УТ-1” та “УТ-2” (прикиньте: я, народжений у 1996 році, досі це пам’ятаю) записував на касетний магнітофон, підставивши до динаміку телевізора “Sanyo”. Спочатку “Казка”, “Той прикрий світ”, а далі “Птахи” і “Танець пінгвіна” – я від того кайфував! І можете навіть не питати: в питанні конфлікту між родиною артиста та музичним лейблом “Moon Records” я цілком і повністю виступаю на боці родини Кузьми!

1

(виступ гурту “Скрябін” у Харкові, 2014 рік. Архів арт-кафе “Корова”)

А далі, перед переїздом до Харкова – натрапив на телепроєкт “Машина часу”, і то відрив голови! Бо це й виступило якимось знаком мені вступити на істфак, де я відучився п’ять років. Ну а коли я вже переїхав у Харків, то там, на другому курсі універу мене й застала новина, що Андрій загинув. Я бачив те, як по всій Україні повиходили на вулиці люди, запалювали лампадки, співали пісні – видно, що вшановували пам’ять справжньої Людини, яку тепер навряд чи зустрінеш у теперішніх реаліях.

До смерті, і довше

1

(Вшанування пам’яті музиканта на Майдані Конституції. фото зроблене в день загибелі, 2 лютого 2015 року)

Отак, і 17 серпня на вулицю Римарську, біля муралу, присвяченому музиканту, поруч з харківською філармонією, відбулося святкування пам’яті Дня Народження Кузьми. Святкування відбулося о 20:00, де зібралося близько 200 персон. До речі, дизайн харківського муралу похвалила мати музиканта, Ольга Кузьменко.

1

(мурал, присвячений Андрію біля філармонії)

Як можна бачити, твори музиканта для людей продовжуються залишатися актуальними. Так от, наприклад, за мотивами оповідання Андрія “Я, “Побєда” і Берлін”, відзнято пригодницький однойменний фільм. Фільм розповідає про того самого, невідомого Андрія, якого не знав ніхто, і який проходив цілий етап перетворення з юності у доросле життя. Про сам фільм, у якому я мав честь зіграти, і про що буде окрема мова, вже повідомлялося. Лише нагадаю, що режисеркою стрічки виступила Ольга Ряшина, а роль Кузьми виконав актор Іван Бліндар.

1

(Іван Бліндар на знімальному майданчику. Фото видання “Телегід”)

Сам фільм варто чекати за прогнозами вже восени цього року. Проте останнє слово за трейлером фільму, який незабаром має вийти – там вже буде відома офіційна дата. А поки що дозволю собі закінчити цю розповідь словами: “Кузьма живий корабель, і він живе, поки ми його пам’ятаєм!” І це кажу вам я, медійний діяч! 

Зробіть порядок в своїй голові.

Comments

.,.,.,.