Музичні гурти міста Харків

Харків – це культурна столиця України. Тут творили та творять досі величезну кількість музикантів, сценаристів, акторів, художників та режисерів. Тож зовсім не дивно, що тут концентрується просто величезна кількість музичних гуртів. Групи тут організовуються і розпадаються постійно, є популярні і не знайшли слави у великої аудиторії. У Харкові є як дідки жанру, які організовувалися ще в 90-х, так і цілком молоді представники. У статті не йтиметься про відомі групи, які здобули величезну славу. Тут йтиметься швидше про маленьких, але досить цікавих представників Харківської музики. Але про всіх про них по порядку. Далі на kharkov-trend.

Групи прямо з 90-х

Spiritual Seasons – це дуже цікава фолк-група з Харкова. Чому цікава? Що ж до її складу, крім стандартних гітари, вокалу, ударників і басу, входить також скрипка, духові інструменти, волинка, перкусія, синт-бас, варган і періодично навіть підключається хореографія, що у поєднанні виглядає з одной строни дивно, а з іншої привабливо. Гурт існує з 1994 року, хоч і не в такому складі (спочатку в групі були гітара, вокал і барабани), але все ж таки вже тоді музиканти давали концерти і вже на ранньому етапі можна побачити їх, ще не сформований до кінця, але вже унікальний стиль. За всі роки свого існування група розширює свій репертуар і в ньому з’являються композиції багатьох європейських народів, наприклад скандинавських, німецьких і звичайно ж слов’янських, а також група постійно намагається знайти нове звучання, обробити та інтерпретувати різноманітні народні матеріали.

Spiritual Seasons встигла побувати у багатьох містах України, Білорусії, Лити, Латвії, Грузії, Польщі, Азербайджану, Грузії, Німеччини, Норвегії, Молдови і це далеко не повний список країн, де музиканти побували, це лише одні з найближчих країн, які вони ощасливили своєю присутністю. Більш дальні країни, такі як наприклад Кіпр, Туреччина та Малайзія, також могли побачити виступ музикантів.

“Танок на майдані Конго” було організовано ще в далекому 1989 року двома друзями, імена яких Олександр Сидоренко (відомий зараз більше під псевдонімом Фоззі) та Костянтином Жуйковим (відомий у гурті як Котя). На той момент хлопці ще навчалися у школі. На той момент хлопці записали 10 пісень у стилі рок, але на початку 90-х на території пострадянського простору поширився такий жанр як хіп-хоп і хлопці відразу підхопили цю хвилю. Хлопці до 1997 року були зовсім невідомі, хоч у них уже на той момент були чудові роботи. Перший успіх прийшов лише після перемоги у двох досить престижних українських фестивалях “Червона рута”(1997) та “Перлини сезону”(1998). Також проект двічі отримав премію “Золота Жар-птиця” як найкращий альтернативний проект та Yuna-2017 за особливі досягнення у музиці.

Групи початку нульових

Собаки в космосі були організовані у 2000 році. Хлопці мають композиції як українською, так і англійською мовами, а визначають свій стиль, як “Еротична ска”. “Собаки у космосі” також у 2014 році отримали назву “Жадан та Собаки”. Все через їхню тісну співпрацю з відомим письменником Сергієм Жадановим. Гурт найчастіше виступає в Україні, але також мали концерти і в Польщі, і в Білорусі, і в Молдові. У 2011 році гурт мав гастрольний тур, під час якого вони відвідали Познань, Прагу, Тюбінген та Київ.

Восени 2005 року була організована група TKN або “ТонкаЧервонаНитка”. Так, це досить відома метал група в країнах СНД була сформована саме в Харкові. Лише через 3 роки після створення гурту, а саме у 2008 році, хлопці записали свій перший EP альбом, який носив назву “106”. З цим альбомом гурт їде у великий тур країнами СНД. Він побував і в Білорусі, і в Польщі, і об’їздили всю Україну, і навіть в Молдову встигли заїхати. Через рік гурт випускає вже повноформатний альбом, робота над яким велася цілих 9 місяців. Альбом мав назву “Саундтрек мого життя”.

У своєму первісному складі гурт проіснував 8 років, аж до 2013. Цього року про свій відхід оголошує вокаліст Євген Тютюнник. У Дніпропетровську того ж року відбувся останній концерт гурту за участю вокаліста.

У 2015 році гурт знаходить для себе нового вокаліста. Ним виявилася Оля Вербецька, яка теж не змогла спрацюватись із членами групи і через рік її покинула. До речі, саме з приходом Олі група почала носити назву TKN.

Як і попередній гурт прекрасний поп-панк гурт Traff!c був організований у 2005 році. У 2007 році вийшов перший їхній дебютний альбом “Близько Від Серця”. Великої слави альбом не приніс, але хлопці не здавались. У тому ж 2007 році виходить з першого сингл під назвою “Солодка Яд” і гурт підписує контракт із лейблом “Vesna Music&mp3 Records”. А на початку 2008 року гурт знімає кліп до пісні “Наприкінці себе”. 2009 року відбувся вихід ЄР альбому “У Головних Ролях”, який продюсував італієць Лука Спігатто. У 2010 році гурт встиг зняти ще один кліп до пісні “У головних ролях” і розпався. За свою відносно недовгу кар’єру група добилася не малих успіхів і точно варта уваги.

Цікаві гурти створені з 2010 року

ШАNA – це український альтернативний рок-гурт, який заснували у 2014 році. Лідером та ідейним натхненником є ​​Катерина Леонова. У 2015 році музиканти випустили свій сингл під назвою “Молюсь”, який вони записали на студії звукозапису в самому Берліні, де свого часу записувався відомий гурт Rammstein, а також Tricky, Paul van Dyk, Dave Gahan та Ніно Катамадзе. Перший концерт гурт дав того ж року на фестивалі “Україна: разом на зліт” що проходив у Харкові на майдані Свободи.

У 2016 гурт випускає свій дебютний альбом з такою ж назвою як і сингл. Мало того, хлопців виступили в київському клубі “Atlas”, де й зробили цілу концертну презентацію цього альбому.

Urbanist є не просто гуртом, а скоріше навіть незабутнє тріо друзів, які прямо живуть музикою. Вони використовують абсолютно різні жанри та намагаються їх поєднувати. Створено гурт у 2010 році Дімою Третьяковим та Богданом Шапкіним. Спочатку хлопці просто фристайлили під гітару та бітбоксілі у будівлі Харківської театралки. Після нетривалого часу до них приєднується їхній друг Гліб Ковальов-гітарист групи. Хлопці й досі не соромляться грати на вулицях, хоча вони й брали участь у таких фестивалях як Impulse fest, 16+fest, Sport music, Reggae Festival, Sun trip. І це не всі фестивалі, які діти встигли відвідати. У гурту вийшов студійний альбом “Цілуєшся?”, до якого вмістилися 9 прекрасних пісень, які були написані в абсолютно різні періоди розвитку гурту. Хлопців з моменту свого існування відвідали інші міста та країни, відіграли безліч концертів, брали участь у баттлах з бітбоксу, створювали фіти з різними музикантами, брали участь у благодійних концертах і що найголовніше вигадували як створити щось унікальне в музиці.

Висновки

Дані групи абсолютно різні та поєднує їх лише одна особливість. Всі вони прямо з Харкова! Різні стилі, жанри, абсолютно різний смак на багато речей, не схожі пісні і навіть різний час, коли вони створювали свою музику, але всі вони жили, творили і деякі й досі творять щось прекрасне у Харкові. Це місто виростило не одне покоління талановитих людей і виростить ще не одне! За цією статтею стає ясно, що Харків закріпив за собою звання культурної столиці України!

Comments

.,.,.,.