“Диво-жінка” врятувала Харків: думка харків’ян без спойлерів

 

Вихід «Диво-жінки» – відмінний новорічний подарунок всім любителям коміксів, і тим, хто скучив за якісними кінострічками у цьому не дуже приємному році. Прем’єра фільму стала крупним релізом, який вже крокує харківськими кінотеатрами, що особливо варто відзначити, в цей важкий час. Щоправда, фільм через розмиті дати прем’єр, декому буде недоступний. Але це не біда, бо для того й існують огляди без спойлерів. Саме у цьому матеріалі буде об’єктивна розповідь про те, якою вийшла «Диво-жінка 1984», чи оправдала вона очікування, яке питання постало перед Всесвітом «DC», та чому харківські кіноглядачі назвали фільм «найкращою приємною новиною цього року», пише kharkov-trend.in.ua.

Справедливі оцінки

1

Почнемо з мінусів та плюсів. За повідомленням YouTube-каналу «Geek Movies», найбільший плюс  в тому, що фільм пропонували випустити у прокат минулого року, та потім перенесли аби допрацювати. Ймовірно, що «Warner Bros.» пошкодували про своє рішення, бо якщо б прем’єра була у 2019, Галь Гадот заробила б значно більше. Але так чи інакше, фільм вже на екранах, і це дуже здорово. На відміну від інших студій, які рахують кожну копійку, «WB» знову пішла назустріч глядачеві. Дивитися фільм у кінотеатрі дуже незвичайно та приємно, і цей досвід нагадує про старі добрі дні, але навіть ті, хто переглядатиме «Диво-жінку» онлайн, не пошкодують: врешті-решт, блокбастер видно на будь-якій діагоналі екрану. 

Нова «Диво-жінка» зовсім інша, оскільки найбільший мінус фільму з Галь Гадот якраз у тому, що він не вийшов минулого року. Повністю незрозуміло, що Петті Дженкінс планувала доводити до ідеалу  на протязі року. Масштаб подій у «Диво-жінці» набагато менше ніж у «Аквамені» з зіркою «Гри престолів», Джейсоном Момоа, вона не більш епічна, ніж перш частина, а яких-небудь приголомшливих спецефектів не спостерігається. Та це не означає, що все погано, швидше навпаки: в технічному плані до фільму претензій немає, але й проривів, заради яких прем‘єру відсунули аж на рік, теж не знайти. 

Ти тут не спатимеш!

Якщо забігти наперед, то нова «диво-жіночка» – міцна середина, близька до оригіналу. Серйозних завдань перед глядачами, фільм не ставить, тому це класичне кіно під попкорн на один раз. Ну й знову: не все у фільмі занадто погано – все досить звичайно. Тому гучні вигуки «WB» можуть просто ввести в ступор і створити видимість шедевру. Сюжет фільму одночасно має і плюс, і мінус: мінус в тому, що нове кіно схоже на фільми «Marvel» щодо передбачливості. А плюс – у виконанні: фільм пропитаний дрібними деталями, мікроповоротами і дуже вже гідними сценами. Під час розмови героїв, їх репліки цікаві, коли справа за загостренні – воно логічно оправдане, і йде рівно стільки, аби від нього не втомився ніхто. А у парі моментів, Петті Дженкінс повністю скопіювала Зака Снайдера. Не буде спойлером те, що у фільмі присутня музична тема героїні з фільму «Бетмен проти Супермена». Її написав Ганс Циммер, і режиссерка Петті Дженкінс заявила, що використала її у другій частині. Місце для неї ідеальне, атмосфера – теж, і як раз цей момент виглядає епічно. Тому за сюжет можна ставити плюс, але не тому що крутий, а через те, що добре поставлений. 

Акторська гра

Ще один плюс – актори. Педро Паскаль переграв і всіх знищив. Актор нарешті зняв маску «мандалорця» і видав дещо неймовірне. Його герой, Максвелл Лорд, точно всім запам’ятається надовго. Знову ж, не дивлячись на те, що персонажа вдало прописали у сценарії: дещо сильно передбачливе, дещо вигадане з нуля, а сам образ суцільне кліше. Однак як він зіграв, не можна залишати осторонь. Педро Паскаль чудово вписався, і можна тільки вірити, що він повернеться у майбутніх проєктах. 

Те саме можна сказати про Гепардицю: зі сценарної точки зору, злодійка виглядає гірше за Лорда. Іноді складається уява, наче її створювали на ходу, і ввели у фільм заради краси, але Крістен Вік грає так, наче мова не про кінокомікс, а про претендента на «Оскар». Видно, що акторка кохалася у ролі, а сцени бою з її участю не такі, як у «Чорній пантері». 

Про Галь Гадот нічого казати: акторка ідеально сидить у ролі, наче була народжена для неї. Що найприємніше, Галь тепер грає, наче їй справді сто років. Її Диво-жінка з часів першого кіна подорослішала, і екран це передає. Та й взагалі ані до акторів, ані до героїв претензій немає. Вони впоралися зі своїми завданнями на відмінно, як і Кріс Пайн, якому було важче за всіх. Було очевидно, що його героя, Стіва Тревора, ніхто не хотів повертати, але гра Пайна у першій частині не залишила «WB» вибору. І ніхто не знав, як обернеться притягнуте за вуха повернення героя, але так не вийшло. Все просто, логічно, і адекватно сприймається, як і подалі події. Сценаристи так боялися звинувачень у притягнутості, що проробили героя краще за решту. 

Боллівуд, ЛГБТ та «правда-матка»

До речі, у парі моментів, «Диво-жінка» виглядає як індійське кіно: дуже вже занадто Діана грається із законами фізики. Але мова йде про всесвіт, де люди стріляють лазерним промінням з очей та літають – про яку фізику мова? Мабуть, єдиний мінус фільму – багаточисельне «slow-motion», на заміну якому б спокійно стали реальні сцени бою. Тому з технічної точки зору, це адекватний блокбастер з чудовими бійками та ефектами. Перші харківські глядачі, які встигли потрапити на прем’єру, у опитуванні назвали кіно кращою радісною подією 2020 року. Тут навіть чіплятись ні до чого, бо кіно можна дивитись і без огляду на попередню частину. Його дивитись приємно, і добрих речей у ньому більше, ніж поганих. 

Як мінус, можна розглянути лише аналогію з реальністю. Не дивлячись на те, що фільм охоплює події 40-річної давності,  підіймаються актуальні питання для сучасного людства, причому цілком без участі пропаганди. Історії про відсутність приватності та керування натовпом підняли у фільмі так, що пані Дженкінс варто подякувати за те, що вона не піддалася впливу трансгендерів та ЛГБТ. А «Диво-жінка» напролом «рубає правду-матку», і змушує подумати про серйозні речі. 

Йти чи йти? – ось в чому питання

Отже, висновок: «Диво-жінка 1984» не хапає з неба зірок. Це шикарна і міцна середина, при перегляді якої ніхто не пошкодує, тим паче в наш час масок і обмежень. Переглянути свіжу стрічку, та до того ж таку – як ковток свіжого повітря, і з цією метою новий фільм працює на «відмінно». А паралельно радує акторська гра, чудово прописані битви, саундтрек та атмосфера – то ж, яким би ви не були скептиком, фільм переглянути варто. Хоча б тому, що зараз не час для того, аби обирати. 

Comments