Як сім років тому у Харкові прощалися з лідером гурту “Король і шут” Михайлом Горшеньовим

Вже сім років, як серед живих немає Михайла Горшеньова. Неординарна особистість лідера російського рок-гурту «Король і шут» викликає багато суперечок. А все через те, що музикант в одному своєму інтерв’ю назвав деякі українські міста, задіяні у гастролях, російськими. А ось чи варто зневажати покійних? Звичайно ж ні, бо концерти російського гурту проходили у той час, коли ніхто не знав про засланих агентів ФСБ в Україну, пише “kharkov-trend.in.ua“.

«Я живий, допоки я вірю в дива»…     

Посередині липня 2013 року у віці 39 років Михайла Горшеньова знайшли мертвим у власному будинку Санкт-Петербурга. Слід зазначити, що тіло рокера знайшла його дружина Ольга, одразу викликавши «швидку допомогу», і поставивши до відома молодшого брата Михайла – лідера рок-гурту «Кукринікси», Олексія Горшеньова.

Тогочасний російський відділ новин «Eurosmi» повідомляв від 27.07.2013 року, що музичний критик та друг Михайла, Леонід Фрідман, розповів, що досі не бачить причини, чому співак після одруження та народження доньки, знову повернувся до наркотиків. Бо біля тіла Горшеньова було знайдено запальничку, чайну ложку та інсуліновий шприц. 

Слід зазначити, що за словами Фрідмана, в останній раз, коли він бачив Горшеньова, той при ньому навіть не пив, бо знаходився на домовленності з братами Запашними, у розробці номерів з тваринами для своєї театральної діяльності. Проте, на його думку, Горшеньов старанно маскував свою пристрасть, хоча здогадувався. «Якщо чесно, я не знаю, як він з цією мерзотою стільки працював. Всі однозначно знали, що Мишкові недовго лишалося. Він себе губив.» – розповідав Фрідман журналістам «Eurosmi».

Після констатації смерті від серцевої нестачі Горшеньова кремували, а його прах поховали на Богословському цвинтарі у Санкт-Петербурзі. Тим самим, було виконано одне з бажань співака, бо при житті Горшеньов виступав проти православ’я та християнства взагалі, не визнаючи жодного поховального обряду.

Наряду з цим, Олексій Горшеньов та один з учасників гурту «Король і шут», другий вокаліст, Андрій Князєв разом з гуртом прийняли рішення, що «Король і шут» проведе декілька останніх концертів, після чого дасть великий концерт у Санкт-Петербурзі, та припинить існування. А така можливість могла б дати можливість залучити шанувальників для того, аби провести Михайла в останню путь, так як і він того хотів.

Однак, в Харків гурт прибував без Олексія: на додачу до вокальних партій Князєва приєднався бас-гітарист Олександр Леонтьєв. І така перестановка дала результат: у Харкові відбувся повний аншлаг, аж нічим не поступаючись концерту у Києві.

фото

Прощання з панком

(Так звана «стіна пам’яті» Михайла Горшеньова біля ККЗ «Україна», Харків, 2013 рік)

Як повідомляло видавництво «Аргументи і факти», український тур гурту розпочався 2 листопада 2013 року. 

В першу чергу музиканти розпочали з Києва. Натомість, харківський концерт відбувся 7 листопада.

До речі, за повідомленням українського таблоїду «Сегодня», за дві години до концерту біля стін кіно-концертного залу «Україна» шанувальники викладали фотографії Горшеньова, квіти, лампадки та траурні вінки. До речі, саме у Харкові, музиканти вперше виставили у центрі мікрофон, який на протязі всього концерту простояв на своєму місці. Саме так гурт дав зрозуміти, що це місце Горшеньова, бо голосом покійного лідера було виконано три пісні. І лише після цього Олександр Леонтьєв виступив у якості основного вокаліста. 

 фото

( прощальний концерт гурту «Король і шут» у ККз «Україна», листопад, 2013 рік)

Ще один момент був пов’язаний з тим, що гурт не робив довгих перерв між піснями. З одного боку, це було зумовлене тим, що музикантам хотілося бути набагато ближчими до своїх слухачів, а також розділити з ними свою скорботу. З іншого – майже всі знали, що після смерті Горшеньова гурт «Король і шут» припинить своє існування назавжди, тому прощальне свято повинно було бути саме таким.

Як коментували користувачі соцмереж, вся атмосфера у ККЗ «Україна» була створена «якісною музикою, веселим трауром, доброю компанією та алкоголем», оскільки як дізналися шанувальники, барабанщик «Короля і шута» Олександр Щиголєв постійно в перервах закликав шанувальників не пити.     

фото

(Олександр Леонтьєв виступав за основного вокаліста на харківському прощальному концерті гурту «Король і шут»)

До того ж, на харківському концерті ніхто з шанувальників жодного разу не кричав з зали «на біс». Схожа ситуація була помічена і у Львові, під час концерту пам’яті лідера рок-гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка.

А от у інтерв’ю mykharkov.info , Олександр Леонтьєв поділився, що з великою радістю залишився б жити у Харкові, якщо відкинути політичні чвари.

Отже, на тому й закінчилася казка під назвою «Король і шут». А чи були ви на харківських концертах гурту? І як ставитеся до Михайла Горшеньова?

Comments