Розробка харків’янами технології виробництва люмінесцентної плитки

Студентські проекти талановитих харків’ян з енергоефективності визнали кращими, саме тому вони отримали півмільйона гривень інвестицій. Детальніше про проекти, їх особливість та подальшу реалізацію стартапів розповість Харків Тренд.

CIG RD LAB

Варто відмітити, що це інвестиційна компанія, вона поповнює список найбільших венчурних інвесторів у Східній Європі. Це не звичайний, типовий фонд, дана компанія оцінює в першу чергу не кількість інвестицій, а їх якість. Саме тому компанія інвестує кошти лише в ті проекти, в котрих впевнена, бачить в них перспективу.

Інвестиційна компанія працює з абсолютно різними проектами на всіх стадіях їх розвитку. Команда постійно знаходиться в пошуку талановитої та амбіційної молоді, котра може запропонувати нестандартні стартапи, поглянути на звичні речі під новим ракурсом.

Проекти харків’ян

Одними з таких перспективних проектів стали роботи харківських студентів. Вони запропонували новий підхід у сфері енергоефективності: «виробництво люмінесцентної плитки», «модернізація теплоенергетичного сектору міста».

Цікаво, що команда, котра займалася розробкою технології виробництва люмінесцентної плитки не тільки отримала довгоочікувану перемогу в конкурсі, але й отримала інвестиції в розмірі 400000 гривень для подальшого розвитку та реалізації стартапу. Авторами проекту стали студенти п’ятого курсу. Їх мета та ціль полягають в запуску масового виробництва такої плитки. Згідно з проектом, вдень плитка матиме вигляд звичайного покриття, але в нічний час буде світитися.

Інвестиційна компанія, котра відмітила даний проект, як досить перспективним, коментує свій вибір. Студенти, таким чином, пропонують вирішити проблему неосвітлених ділянок міста. Це чудовий варіант того, як можна убезпечити вулиці.

Теплоенергетичне обладнання

Даний проект представили широкому загалу також студенти п’ятого курсу харківського вузу. Після перемоги в конкурсі, молоді стартапери отримали інвестиції в розмірі 100000 гривень для подальшого розвитку.

Команда молодих студентів протягом двох років створювала проект, працювала над розробкою ідеї. В результаті молодь придумала спосіб, котрий вирішить проблему перегріву парових котлів. Після створення готового продукту, виділені кошти підуть на створення окремої гілки – компанії, котра надаватиме послуги з шипування поверхонь нагріву.

Кількість стартапів

Кількість цікавих проектів кожного року зростає, п’ять команд зазвичай проходять до фіналу, а дві команди перемагають та отримають інвестиційну допомогу для подальшого розвитку. Команда, котра досягла найбільшого прогресу, має готовий продукт для виходу на ринок отримує додаткове фінансування.

Цікаво, що інвестиційна компанія CIG RD LAB почала співпрацювати з Харківським політехнічним інститутом в 2018 році. Але така співпраця вже показала себе з кращого боку. Це свого роду платформа, котра сприяє розвитку та реалізації нових проектів. Таким чином, реалізуються інноваційні ідеї студентів нашого міста.

Стартап

Comments

.,.,.,.