Квадракоптер для контролю за станом вишок ліній електропередач Харкова

Цікаво, що ключові, інноваційні та дійсно перспективні стартапи були створені студентами Харківського політехнічного інституту. Одним з таких цікавим проектів стала ідея команди щодо створення квадракоптера, метою котрого став би контроль за станом вишок ліній електропередач міста. Детальніше про перспективи та особливості даного проекту розповість Харків Тренд.

Особливості стартапу

Студент п’ятого курсу вищого навчального закладу Кирило Зінченко ділиться, що за допомогою створення та впровадження такого квадракоптера є реальна можливість контролювати стан вишок ліній електропередач. Завдяки даному стартапу можна вирішити проблему відсутності регулярних оглядів. Кожна вежа, за словами юнака, потребує такого огляду. Одні вежі вже вимагають таких мір, деякі ще мають змогу обійтися без ретельного огляду.

Кирило Зінченко зазначає, що для України дана тема не є нагальною, чи актуальною, за вишками ліній електропередач не спостерігають. Але після, наприклад, стихійного лиха, це важливо.

Особливість даного проекту полягає в створення дрону, котрий буде облітати вишки. Пристрій буде надавати інформацію у повному обсязі стосовно стану вишок. Мова йде в більшій мірі про присутність механічних пошкоджень, теплових пробоїв на керамічних запобіжниках. Завдяки встановленій на дроні інфрачервоній камері, вся ця інформація буде відомою, точною та правдивою. До десяти градусів пристрій має сигналізувати про те, що є проблеми, і їх варто найшвидше вирішити.

Цікаво, що завдяки розробці та встановленню спеціального програмного забезпечення, процес контролю за станом вишок ліній електропередач стає повністю автоматизованим. Оператор отримує всю необхідну інформацію від квадракоптера, після чого на основі результатів робить наступні кроки.

Дослідження

Завідувач науково-дослідної частини ХПІ професор Георгій Лисанчук зазначає, що бачить, наскільки молодь зацікавлена в створення цікавих, потрібних стартапів. Більша частина з представлених студентами ідей та проектів є перспективними. Завдяки присутності подібних фондів, в них є шанс на впровадження. Георгій Лисачук запевняє, що при можливості вищий навчальний заклад намагається відправляти студентів за кордон для отримання нових знань та подвійного диплому.

Незважаючи на те, що переможцями не будуть всі, а лише два проекти, команди студентів відчули «смак» роботи, ідеї, їх очі горять. Чудово, що є організації, котрі мають змогу підтримати молоде покоління в прагненні змінити міста та країну в кращий бік.

CIG RD LAB

Дана інвестиційна компанія співпрацює з Харківським політехнічним інститутом, кожного року проводячи конкурс для молоді. Дана освітньо-стипендіальна платформа підтримує інноваційні проекти, котрі вважає перспективними, надає фінансову допомогу для подальшої їх реалізації. Участь в конкурсі є чудовою можливістю студентів проявити себе, показати власні розробки, поділитися ідеями, можливо, отримати інвестиції для їх реалізації. Цікаві стартапи приваблюють, радує те, що їх розробляє молодь. Адже вони можуть поглянути на звичні речі під новим ракурсом, запропонувати абсолютно нестандартний вихід.

квадракоптер для контролю за станом вишок ліній електропередач Харкова

Comments

.,.,.,.