Що дивились по телевізору харків’яни, ч.1: “Людина-павук”

В наш час на кожному кутку можна почути про те, що телевізійні проєкти не зовсім цікаві, а іноді по ТБ розповідають казна-що, починаючи від “райдужного параду” і закінчуючи толерантністю у бік ромів. Тобто, що телевізор нічого не показує. З боку медіа – це злочин, бо завжди є, що показати народу, хоча б те, що здатне пробудити у ньому почуття ностальгії. Коміксову складову підхопили на початку 2000-х лише ICTV та “Новий Канал”, а тому сьогодні ми поговоримо про найулюбленіший мультсеріал дітей та дорослих, який здатний і сьогодні втерти носа багатьом українським телепроєктам. Мова піде про “Людину-павука” 1994 року. Його вступ пам’ятає кожний. Можливо, що у когось був мультфільм на VHS та DVD, а хтось бачив уривки в Інтернеті. Далі на kharkov-trend.

Але найближчим часом наша редакція влаштує розбір шедевра, і ви зрозумієте, що це – найкраща екранізація, створена людством. І крім того, зрозумієте, чому мультфільм замість “7 каналу” Харкова, потрапив разом з харківським теледіячем на ICTV. Почнемо!

Історія

1

(фрагмент вступної заставки)

В 90 роки ХХ століття, справи в Marvel були геть погані. Видавництво за смішні гроші хотів купити Майкл Джексон, комікси не продавалися, а права на героїв йшли за копійки. В певний час частина потрапила до “20 століття “Фокс”, і хлопці наважилися на ризикований експеримент. Маючи в розпорядженні успішний серіал про “Людей Х”, який ви також знаєте, “Фокс” пішли далі, і задумали вбухати величезні кошти в ще один супергеройський проєкт. Вони обрали Людину-павука, й не прогадали.

Забігаючи наперед, скажемо, що на сьогодення є версії з переробленою графікою, які чудово можна дивитись не травмуючи очі. А на той час анімація та переробка виявилися на висоті! Сюжет не підкачав, бо на протязі серіалу відбувається купа кросоверів: Залізна Людина, Росомаха, Доктор Стрендж та навіть Карнаж – хто тільки не з’являвся на протязі п’яти сезонів! Щодо Венома, який тут поводить себе, як ображена колишня, то той отримав повну сюжетну лінію. Бо як не крути, сутичку Тома Гарді та Тома Голланда доведеться зачекати. Хоча Том Гарді вже закінчив зніматися у другому фільмі про Венома, про що ми писали раніше.

“Мій кращий друг – то Людина-павук!”

1

 

Ну а повернувшись до мультсеріалу, то варто зазначити, що він створювався виключно як освітній проєкт! Творці згадують, що “Фокс” не просто заборонила кров та насилля – Пітер Паркер на екрані повинен надихати дітей, чому приділено заобрійну увагу! В серіалі Людина-павук часто допомагає дітям, виступає моральним ідеалом і дійсно приносить у світ добро. “Фокс” настільки розщедрилися, що навіть приземлюючись за всі п’ять сезонів, Пітер жодного разу нікому не шкодить! І мова не тільки про людей: творцям навіть заборонили натякати на те, що Павуччо, наприклад, випадково налякав зграю голубів. Та зате сценаристам дозволили брати абсолютно всіх героїв, і робити з ними все, що заманеться! 

І вийшов справжній епік, довжиною в п’ять сезонів. На секундочку, другим виконавчим продюсером, разом з Аві Арадом, виступив сам Стен Лі, і роль старенького не була показухою! Як згадував сам Стен, він особисто перепровіряв кожне першоджерело при написанні сценарію. Все було зроблено, аби Людина-павук виглядав максимально реалістично, і окрім Стена, цим займалася купа авторів коміксів! З першої серії мультсеріал отримав високі рейтинги, і увійшов до золотої зали супергероїки. Авжеж, справа не тільки в картинці, а й в сюжеті, який народився завдяки Стену Лі та творцям. 

“От як було тоді…”

1

(не скажеш, що тутешньому Павуччо 19 років…)

На відміну від більшості серіалу того часу, сюжет “Людини-павука” – єдиний, і розвивається на протязі всіх п’яти сезонів. Ми зустрічаємо Пітера Паркера, якому 19 років, він – студент, та виглядає так, наче йому за 30. Він вже є супергероєм, і за весь час серіал не показав ані смерті дядька Бена, ані укусу радіоактивного павука. Як розповідав сценарист Джон Семпер, в цьому винні авторські права, бо була запланована велика екранізація, яку мав очолити Джеймс Кемерон. А натомість вийшло краще, оскільки можна спостерігати за розвитком Людини-павука, як супергероя. В першій серії він зіштовхнувся в Куртом Коннорсом, який перетворився на Ящіра, і градус подій тільки зростав! Вже в третій серії з’явився Цабе, в четвертій – доктор Восьминіг, в п’ятій – Містеріо, в другій – Скорпіон. В наш час таких кросоверів доводиться чекати два роки, та в 1994 році мультсеріал на це плював. 

Все для людей

1

(Дмитро Смердяков, він же Хамелеон, кадр з мультсеріалу)

В сьомому епізоді він зіштовхнув Пітера Паркера з Кравеном, а вже у восьмому розпочав сагу про Венома, яку в Індії взагалі випустили у форматі повнометражного мультфільму. На протязі трьох епізодів Паркер спочатку сам носить чорний костюм, а потім б’ється з Едді Броком, який перетворився на Венома. Все той самий перший сезон встиг зіштовхнути Павуччо з Гопгобліном, Норманом Осборном, Носорогом, Шокером, Спенсером Смайтом та купою інших злодіїв. А закінчилося все епічною битвою з Хамелеоном, за яку сценарист отримав нагороду “Кращий сценарій”.

Хамелеон, який постійно в мультсеріалі змінює зовнішність, дійсно наводить жах: він маніпулює політиками, погрожуючи світовою війною, дурить журналістів, і Павуччо доводиться об’єднатися з Ніком Лютим, аби разом перемогти негідника. 

Дещо про натхнення

“ЩИТ” теж дебютує в першому сезоні, а разом з ним і Джона Джеймсон, яким надихнеться Джей Кей Сіммонс, утворюючи свою версію для наступних фільмів про стінолаза. А ще на екрані з’являється Чорна Кішка, проскакують любовні лінії, а Пітер Паркер такий самий невезунчик, яким і повинен бути. Незважаючи на це, герої найбільшого калібру сипалися на  глядачів, як з відра. Телерейтинги підскочили так, що сценаристам дали карт-бланш на утворення будь-яких сміливих ідей. 

Неогенний жах

1

(Пітер Паркер мутує в Павука-монстра, кадр з мультсеріалу)

Результатом став другий сезон, присвячений так званому неогенному жаху. Будь-хто, хто бачив серіал, зловить в’єтнамські флешбеки. бо це реально страшно! В Пітера виростали додаткові кінцівки, він перетворювався на справжнього павука, і відчайдушно намагався врятувати свою особистість. А на фоні тимчасової втрати здібностей, Цабе зібрав Люту Шостку, та назвали її Підступною, через цензуру. Зате вони були не проти ужастиків, щодо перетворення Пітера Паркера в справжнього, здоровенного павука-монстра, що й відбулося в одній з серій. 

Додаткові бої

6

Паралельно з цим були бійки з Шосткою, Карателем, Морбіусом, Блейдом і навіть Стерв’ятником. Більш того, в одній із серій Паркер, який доглядає за Мері Джейн, зустрівся з її колишнім, яким опинився сам Гідромен. Кожна серія містить купу кросоверів, вершиною яких стає битва з Росомахою та повноційні епізоди у сумісництві з Людьми – Х. Продовження не тільки не зганьбилося, другий сезон вийшов ще крутіше, а третій, четвертий та п’ятий продовжили його історію. Не будемо розкидати спойлери, та епіку там вистачає. Та що там, цей Пітер Паркер зустрічався з демоном Дормаму за 20 років до доктора Стренджа. До речі сам Стрендж теж з’являвся на екрані, а серіал продовжував спільну сюжетну лінію. В той час Людина-павук встиг побитися та об’єднатися з Шибайголовою, поєднатися з Мері Джейн, знову побитися з Веномом, та навіть зустріти Стена Лі, який з’являвся там в якості камео. 

Попереду часу

1

Мультсеріал 1994 року надовго випередив свій час: герої постійно росли та розвивалися, а кросовери стали тим, про що наразі знають всі. Саме так Людина-павук разом з деякими героями протистояв Червоному Черепу та Доктору Думу. Все ще недостатньо епіку? Як щодо купи людей-павуків з інших вимірів, які разом протистоять Карнажу? Це трапилося у фіналі, і ви не помилитесь, якщо скажете, що зустріч павуків з різних реалій – далеко не вигадана історія в наш час. 

“До чого тут Росія?”

1

Мультсеріал про Людину-павука – цілий світ, який створили фанати коміксів, і дуже схожий на процес їх читання. Тільки тут зібрали найкращі випуски й традиції, за які ми й любимо супергероїв. А ще купа фан-сервісу! В другій серії 5 сезону виявляється, що батьки Пітера Паркера якимось чином пов’язані з Росією, і Павуччо присвячує низку епізодів подорожі до Москви з усіма витікаючими: Чорнобиль, російська рулетка, алкоголь та дух Русі здатні неабияк висміяти будь-які речі, які відбуваються на екрані. 

Висновок

1

 

Додамо про деякі цікаві моменти. Справа в тому, що права на мультсеріал кочували всією Україною, в тому числі, потрапляли і на регіональні телеканали. Колишній виконавчий продюсер “7 каналу” Ігор Медяницький хотів запустити трансляцію саме на ньому, але натомість отримав пропозицію від ICTV, і перебрався на нову посаду. Права на трансляцію харківський телеканал так і не отримав.

Фінал серіалу вийшов доволі епічним, і після порятунку Всесвіту, Пітер Паркер начебто отримує можливість знайти Мері Джейн. Не будемо сильно влазити в деталі, щоб не сипати зайвих спойлерів. Скажімо, що не дивлячись на круту кінцівку, насправді планувався шостий сезон. Однак творчі розбіжності та конфлікти в авторських правах поставили на ньому хрест. Та не дивлячись на це, 65 чудових серій не повинні бути забуті, адже як ви тепер знаєте, вони дійсно випередили свій час. Прямо зараз їх можна переглянути в Інтернеті, але якщо ви втомилися, і хочете чогось епічного та незвичайного, то “Людина-павук” 1994 року буде чудовим вибором!

Обирайте правильне ТБ!

Comments