Відомі харківські актори

Протягом усієї історії міста Харкова в ньому народжувалися, росли та творили творчі люди. Творчість ніби тече у жилах кожного українця. Багато хто був більш локальними акторами, музикантами чи художниками, створюючи і радуючи народ свого рідного міста, а хтось і діставався до самих висот, показуючи свій талант для цілої країни! Так чи інакше зараз йтиметься саме про відомих акторів, які народилися або прожили більшу частину свого життя. Далі на kharkov-trend.

Актори, що народилися до революції

Першим актором, а точніше жінкою-актрисою про яку варто поговорити, є Шульженко Клавдія Іванівна. Народилася вона 11 березня 1906 року у Харкові. Спочатку дівчина розпочала свою кар’єру як співачка. Вона навчилася нотної грамоти та співу з раннього дитинства. 1923 року вперше дебютувала на сцені Харківського театру драми, як співачка виконавши романс “Зірки на небі” у виставі “Покарання”. Дівчина працює солісткою джаз-оркестру і також виступає в Харківському театрі в ролі співачки. І лише 1931 року вона починає свою кар’єру як актриса. Перша п’єса під назвою “Умовно вбитий” відбулася в Ленінградському мюзик-холі, де актриса зіграла роль Машеньки Фунтикової. Клавдія Шульженко ще не раз виступала як артистка та як співачка. Багато хто її любив за доброту, відкритість та щирість. Актриса пережила навіть Другу світову, створюючи пісні та граючи у виставах.

Микола Миколайович Синельников народився 1855 року в Харкові. Народився він цілком собі у дуже культурній та забезпеченій сім’ї вчителя. У 1873 році хлопця прийняли в хор, а через рік він спробував потрапити у трупу театру, що йому вдалося. У 1874 він виконує свою першу роль Ведмедика у водевілі Ленського “Простуха і вихована”. Після 1875 переїхав до Житомира де працював в антрепризі Андрєєва-Біязі, де він грає вперше роль Пікілло в п’єсі “Пташки співчі”. У майбутньому він цю роль зіграє більше 200 разів у різних містах. Після двох років роботи у Житомирі переїхав до Миколаєва, потім у Ставрополі, а потім і до Владикавказу. До революції він також пробував себе у режисерській справі й у 1882 року ставить п’єсу “Дикарка” Н.Я.Соловйова і О.Н.Островського.

Після революції Миколу Синельникова поставили керівником Харківським театром і так він пропрацював до 1925 року, доки трупа не була розформована. Після цього він ставив п’єси у різних театрах усього СРСР, але ніде довго не затримувався.

Актори часів СРСР

У Радянському союзі у Харкові також народжувалося багато талановитих акторів. Одним із таких був Марк Якович Азов. Більшу частину життя він працював сценаристом, але все ж таки встиг себе спробувати і в акторському мистецтві. Не згадати про нього неможливо, адже людина була дуже талановитою. Народилася ця людина 2 липня 1925 року в Харкові. У свої 16 років хлопець відвідував гурток для молодих поетів, яке вірші нерідко друкувалися в “Піонерській правді”. У роки Другої світової був лейтенантом, командиром взводу. Здобув за своє життя численні нагороди завдяки своїм творам. А в 1998 переїхавши до Ізраїлю і почавши роботу в театрі “Галілея” вирішує спробувати себе в ролі актора. З чим, як відзначають його колеги, він успішно справлявся. Помер Марк Якович у 2011 році та всі останні роки життя він активно займався саме акторською діяльністю.

Наступним актором, якого варто відзначити, є Олександр Олександрович Сердюк. Народився даний український актор 14 жовтня 1940 року. Ще з дитинства було зрозуміло, що хлопець піде у цьому напрямі, адже він народився у родині українського актора Олександра Сердюка та оперної співачки Анастасії Левицької. В 1961 року закінчив Харківський театральний інститут факультет звичайно ж акторського мистецтва. В тому ж 1961 року став актором Харківського театру та драми імені Тараса Шевченка, а 1966 року актором Київського академічного театру та драми імені Лесі Українки. Вперше дебютував у кіно у 1965 році, а його першим фільмом був “Загибель ескадри”. За все своє життя актор зіграв більше, ніж у 90 фільмах. Серед останніх його робіт можна відзначити “Мамай”, “Від кохання до кохання”, “Пригоди на хуторі поблизу Диканьки”. Найостаннішим фільмом, де можна побачити актора, є “Тарас Бульба”. У 2010 році у віці 69 років у Києві через рак легенів актор помер.

Актори періоду пост Радянського Союзу

Навіть у момент коли почалася розруха, у Харкові не перестали народжуватися та виховуватись талановиті актори. Так навіть в таких суворих умовах як дев’яності. Одним із таких прикладів є Кирило Володимирович Плетєнов. Народився актор 30 грудня 1979 року в Харкові. Батько актора інженер-винахідник, а мати – майстер спорту міжнародного класу з бальних танців. Коли хлопчику було лише 6 років батьки переїхали до Ленінграда. Ще з чотирьох років хлопчика відправляють на спортивні бальні танці, до яких його додала, як можна було зрозуміти мама. У 16 років хлопець вступає на акторський факультет Санкт-Петербургської академії театрального мистецтва. Спочатку хлопець хотів вступити на факультет режисури, але комісія, пославшись на його юний вік, запропонували йому вступити саме на акторський факультет. Після закінчення академії в 2000 році хлопець починає активно зніматися в кіно та різних телешоу.

30 листопада 1981 року народилася чудова актриса театру та кіно Ольга Красько. Народилася дівчина у Харкові. А здобути освіту прийняла рішення в Москві. Це в неї успішно вийшло і у 2002 році вона закінчила Школу-студію МХАТ. Хоча її кар’єра в кіно почалася до того, як вона закінчила цю школу, а саме в 2001. Вона зіграла свою першу роль у фільмі “Četnické humoresky”, яка написана чеською мовою. Вона зіграла ще величезну кількість ролей, в таких картинах як “Єсенін”, “Стріляй негайно”, “Кохання під прикриттям”, “Відкрийте, це я”, “У стилі Jazz”, “Перша спроба”.

Наступна героїня також закінчила Школу-студію МХАТ щоправда вже у 2009 році та ім’я її Карина Андоленко. Дівчина народилася 20 вересня 1987 року у Харкові. Дівчинка вже з 12 років займалася у театральній студії, а також закінчила музичну школу за класом фортепіано. Першу роль зіграла на сцені саме в Школі-студії МХАТ у виставі “Валенсіанські безумці”. У 2008 грає другу дипломну роль на сцені театру “Сатирикон” у виставі “Не все коту масляна”. Після цієї вистави Костянтин Аркадійович Райкін запропонував для неї постійне місце у трупі цього театру, де вона пропрацювала 3 роки. Активно знімається дівчина в кіно також з 2008, а першою її роллю була роль Тані Лепьошкіної у драмі Єгора Кончаловського “Троянди для Ельзи”. Також її можна знайти в таких фільмах як “Тільки ти”, “Тато”, “Поговори зі мною про кохання”, “Попіл”, “Після тебе”, “Перекладач”.

Висновки

Харківські актори театру та кіно дуже талановиті і мають величезний попит у всіх країнах СНД, а також за його межами. У статті були наведені одні з найвідоміших акторів, які мали попит і за кордоном. Багато хто з них прожив прекрасні життя і попутно порадував і радує досі людей своєю прекрасною грою в кіно. Фільми, в яких вони брали участь, можна з радістю переглядати знову і знову, навіть зараз. Харків був і залишається колискою для акторів та й у принципі творчих особистостей. І хто знає, які прекрасні люди ще народяться і творитимуть у Харкові.

Comments

.,.,.,.