Закон про ринок землі в Харкові та області

В березні минулого року завдяки народним депутатам Верховної Ради України був прийнятий резонансний Закон № 552-9, який додав в чинне законодавство зміни, які стосуються земель сільськогосподарського призначення. Спираючись на надані факти, за новим законом з’явилася можливість аби скасувати всеукраїнську заборону аби продавати землю з цілою низкою власних особливостей. Яких – з’ясуємо.

Особливості національних земельних торгів

Відтепер, коли з’явився закон про ринок землі https://youcontrol.com.ua/topics/zakon-pro-rynok-zemli/, з’явилося ще й право купувати сільськогосподарські землі тільки фізичним особам. І це правило діятиме ще два роки, аж до 2024 року. В ньому зазначено про те, що один громадянин не може придбати понад 100 гектарів землі.

Через два роки, починаючи від 2024 року, купувати землю зможуть крім фізичних осіб, ще й юридичні особи, тільки якщо вартість не перевищує десять тисяч гектарів одному контрагенту. Ще одна особливість цього законопроєкту закріплює для тих, хто орендує, право переваги для того, щоб придбати сільськогосподарську земельну ділянку.

Законі також прописаний пункт щодо повноправної участі громадян України в національному референдумі, який буде визначати ймовірну можливість аби допускати покупців з інших країн на український земельний ринок.

Заради того, щоб купити земельну ділянку, треба розраховуватись тільки безготівковим засобом. При цьому, на протязі аж цілих восьми років (межа – 2030 рік) діятиме мораторій на продаж сільськогосподарчих ділянок, які коштують нижче нормативної оцінки. А також варто зазначити про те, що продаж громадської та державної землі беззаперечно заборонений, і перебуватиме під наглядом Бюро з економічної безпеки України.

Висновки щодо “підводних каменів”

Через тривалий час після того, як був прийнятий зазначений вище закон, українці стали досліджувати, які наслідки він за собою потягне. Поміркуємо про те, що принесе новоприйнятий закон для таких важливих державних елементів, як економіка та добробут громадян.

По-перше, ще два роки закон не буде потужно “муштрувати” вигідні країні великі та середні бізнеси. Наразі в дрібних фермерів є можливість купувати досить великі ділянки землі, користуючись наданим перевагами правом на викуп. А от через два роки, як прийде 2024 рік, ситуація кардинально зміниться, якщо в Україні з’явиться таке явище, як місцеві війни за землю, які будуть подекуди розв’язуватися. На сьогодення бізнесу треба мати напрямок на існуючі орендні механізми аби спробувати налагодити стратегічні довгострокові взаємовідносини із землевласниками.

Найпершими, хто в повному обсязі скористається всіма існуючими можливостями цього закону, стануть тільки громадяни України. Починаючи з липня минулого року в них відтепер є можливість не тільки продати й купити земельні ділянки, а ще й розрахуватися їхньою вартістю аби сплатити кредити. За рекомендацією експертів вже з сьогодення можна проводити перевірку документів на земельні наділи. По-перше, варто перевірити їх на вимогу згідно законодавчих норм, аби згодом не зіштовхнутися з проблемами, які можуть виникнути. Більш того, згідно новому закону, громадянам дозволятиметься отримувати можливість викупити земельну ділянку, і сплачувати за неї на протязі 10 років згідно встановленої вартості.

Comments

.,.,.,.