“Шпигунка-спокусниця”: фільм зі Скарлетт Йоганссон вже в харківському прокаті

 

 

На фоні здійнятого хайпу серед супергеройського кіна залишився непоміченим кумедний факт: кіновсесвіт MARVEL вже повернувся до харківських (і не тільки) кінотеатрів. Про це страшно думати, але два роки пройшли без прем’єри кінокоміксів конкурентів DC. І от у Харкові вже демонструють “Чорну вдову”. Звичайно, не те, чого всі чекали, та врешті-решт, краще ніж нічого, адже мова йде про останній фільм КВМ, в якому ми побачимо Скарлетт Йоганссон, пише kharkov-trend.in.ua. А поговорити про фільм – свята справа, чим ми й займемося, адже треба розібрати фільм і зробити висновки чи варто йти на нього у кінозали нашого міста.

Завіса першоджерел

кадр з фільму

Зараз ми зконцентруємося лише на головному: і воно в тому, що після “Громадянської війни” Наташа переховується. І випадково вона дізналася, що программа “Чорна Вдова” не припинена, а процвітає, і навіть її сестра, Олена Бєлова, працює на пана Дрейкова. Точніше, працювала, бо газ, який створили бунтівники, здатний звільняти агентів від программування. Його винайшла прийомна матір Наташі, Міліна. Вона продовжує працювати на Дрейкова, про що доповідає звільнений з в’язниці прийомний батько Олексій. Разом вони перемагають злодія і звільняють з-під його впливу Таскмастера, та інших “Чорних вдів”. Але не всіх, бо по всьому світу таких тисячі. Їх звільненням починає займатись Олена Бєлова, і родина Наташі. Ну а сама вона відправляється на допомогу іншій родині, “Месникам”. 

Флоренс П’ю в ролі Олени Бєлової, кадр з фільму

Яким би не було ваше враження від фільма про Чорну Вдову, завжди можна покластися на його першоджерело – комікси. І от там крутих історій цілий океан! І найголовніший з них – “Лицарі Мarvel: Чорна Вдова”. Саме цей сюжет взяли за основу фільму. Знайомство з Оленою Бєловою і протистояння з нею якраз звідси. До речі, комікс навіть вийшов у двух варіантах обкладинки: з Оленою та Наташею. Є іще одна непогана збірка, “Поцілунок чи смерть” – реалістична історія про скелети в шафі Романової. А у збірці “Чорна вдова: повне видання” ви познайомитеся з одним з найкрасивіших коміксів за всю історію героїні, і одним з найбагатших подіями. Є ще комікс “Гра без правил”, а для поціновувачів детективів чудово підійде: “Чорна Вдова: вітаємо у грі”. 

“Наташа, Наташа, яка ж ти хороша”

Скарлетт Йоганссон у ролі Чорної Вдови, кадр з фільму

Якщо відкинути сюжетну лінію п’ятої точки Скарлетт Йоганссон, яка блимає у кожному другому кадрі, то на цьому сюжет “Чорної Вдови” закінчується. Проте цікаве тільки починається, бо деталей у фільмах КВМ, авжеж, багато. Перша – інститут, з якого Олексій та Міліна викрали дані про минуле. Він називається “Норд”, і це посилання на реальний світ, в якому живе хлопець, якого звати Олівер Норд. Він – легенд спецслужб США, хоч і під знаком “мінус”. Хлопець продавав Ірану зброю та секрети ЦРУ. На екрані про це ані слова, але очевидно, що Олексій та Міліна викрали программу “МК Ультра”; така дійсно існувала в реальності, і дійсно спеціалізувалася на керування людським розумом. Її розкриття породило в ЦРУ скандал, і КВМ причепилася до реальності, зробивши так, що експерименти продовжили росіяни в програмі “Чорних Вдів”. Смішно, але туди додали й Зимового Солдата, бо Міліна підтвердила, що всі чернетки керування “вдовами” – результати експериментів “Гідри” над бідолахою Бакі. 

Девід Гарбор (Червоний Вартовий) та Рейчел Вайс (Міліна Востокова), кадр з фільму

Клінт, Лютий та Термінатор

Скарлетт Йоганссон та Флоренс П’ю, кадр з фільму

Їдемо далі, і поговоримо про Будапешт. На щастя, розкриття тізера часів “Месників” вийшло краще, ніж у ока Ніка Лютого, та на жаль все одно не дуже епічно. КВМ принесла в жертву флешбек, аби створити з нього сюжетну лінію Таскмастера – доньки (!) Дрейкова, яку Наташа начебто вбила разом з ним. Соколине Око, як ми дізналися, виконував роль напарника Наташі під час її останнього екзамену з приводу прийому до “ЩИТа”, та на жаль, відмітився Клінт Бартон лише голосовим камео. У флешбеці саме він говорить з Наташою телефоном, та судячи з усього, фразу записали давно, оскільки Джеремі Реннера в титрах не вказали. 

А інші деталі ми дізналися зі слів Наташі. Після замаху на Дрейкова, дует два дні сидів у вентиляції метро, та ймовірно, відбивалися від росіян прямісінько в кімнаті, бо там ще залишилися сліди від стріл Соколиного Ока. Небагато, але гідно. Тим паче, що втеча Наташі та Олени від Таскмастера фактично повторив втечу Романової й Бартона в минулому. До речі, під час цього зіткнення трапилося кумедне посилання на “Термінатора”. Коли Таскмастер з’являється на танку й трощить все на своєму шляху, фонова музика дуже нагадує музику з “Термінатора”, де в другій частині був момент, коли Т-1000 гнався на вантажівці за Джоном Конором на мопеді в дуже схожому стилі. 

Взірцевий татко

Девід Гарбор в ролі Багряного Вартового, кадр з фільму

Ну, а повернувшись до Будапешту, відзначимо, що слова Локі з “Месників” нарешті встали на свої місця. Наїзжаючи на Вдову у 2012 році, Локі згадав доньку Дрейкова, чим сильно здивував Наташу. І тепер зрозуміло чому. І тим кумедніша сцена, де під час сімейної зустрічі Олексій майже повторює слова Локі про вбивства і тяжкому сліді за спиною. До речі, про Олексія: він ходяча лавина посилань: одні татуювання чого варті! Адже КВМ серйозно вивчала роботу Аркадія Броннікова про в’язничні тату в Росії, і на тілі хлопця все має сенс: вежа з орлом – символ трьох судимостей, очі – символ спостерігача, сокіл на руці – символ сили. Ну а напис “Карл Маркс” на руках розшифрування не потрібне. Варто лише зазначити, що портрет Карла Маркса висить на стіні офісу Дрейкова. В минулому хлопці товаришували, і ці деталі показують чому. 

Камео

З інших дрібниць варто відзначити ведмедя Урсу, якому Олексій ламає руку у в’язниці, називаючи того по імені. В коміксах хлопець дійсно був мутантом, і вмів перетворюватися на ведмедя. Щоправда, кіно, судячи з того, що бідоласі зламали кисть, здібностями його не наділило. Проте він не єдиний російський супергерой, якого згадали: був і Багряний Динамо, яким Олексія помилково називає Олена. Грубо кажучи, це російський аналог Залізної Людини, і смішно те, що у КВМ він вже з’являвся. Багряний Динамо – батько Івана Ванко із “Залізної Людини 2”. 

Євген Лазарєв в ролі Багряного Динамо, кадр з фільму “Залізна Людина 2”, 2010 рік

Одержимість Олексія Капітаном Америкою теж взята із коміксів. Більш того, там, на відміну від байок кіно, Олексій мріяв довести, що він сильніше за кепа, та в процесі йому допомогли, оглушивши Роджерса струмом. Російський “кеп” був вражений несправедливістю, що пізніше віддав життя, дозволивши “Месникам” та кепу втекти. Загалом екранізували хлопця гідно, на відміну від Мейсона – хлопця, який невідомо як дістає гвинтокрили, і працює на Наташу. Перед виходом він навіть мав свій постер, хоча у фільмі Мейсон отримав крихти екранного часу і один смішний жарт про френдзону. В коміксах Мейсон – таємний агент, який спеціаліст за полюванням на супергероїв, та ще й син Тінкерера, якого ми бачили в “Людині-павуку: Поверненні додому”. Всі рахували, що він буде Таскмастером, та маємо що маємо.

Наташа – мутант? 

малі Наташа та Олена, кадр з фільму

Не будемо про сумне, і краще розкриємо суть батьків Наташі. З одного боку все дуже сумно: вони продали доньку Червоній Кімнаті, але мати вирішила стояти до кінця. Після страти ані ми, ані Наташа так і не дізналися її імені, що дуже сумно. Найцікавіше те, що його не знав навіть Червоний Череп, адже він у “Месниках 4” назвав Наташу донькою Івана, так само приховавши ім’я матері. З одного боку, сюжетної дірки немає, але й посилання на Івана теж, хоча в коміксах її опікуном став хлопець на ім’я Іван Петрович. В такому випадку варто було б зробити, щоб Червоний Череп сказав ”Олексій”, або дати хоча б секундне згадування Івана у “Чорній Вдові”. 

КВМ на це забила, проте раптом з’явилося дещо цікавіше. Розповідаючи Наташі про її вербування в Червону Кімнату, Міліна начебто випадково згадала, що відбирав Дрейков дітей з генетичним потенціалом. Це пізніше новому поколінню “вдів” вводитимуть сироватки, та як ми знаємо, на відміну від коміксів, в кіно Наташі сироватку не вводили, і слова Міліни якби натякнули на те, чому вона така сильна й стійка. Справа у таємничому генетичному потенціалі, а якщо глибше копатись у КВМ, то знайдуться й інші з таким потенціалом: Багряна Відьма та Ртуть – єдині, хто вижив після експериментів “Гідри”. Серіал “ВандаВіжн” фактично підтвердив, що брат з сестрою – мутанти, і тут з’являється дещо геть нове. Бо “Чорна Вдова” м’яко натякнула, що Наташа може бути носієм Х-гена, який і дозволив їй пройти Червону Кімнату. І нехай своїми іменами КВМ гени поки не називає, жодних аналогій, крім мутантів, бути не може. Особливо, коли до них вже готують приєднувати Людей-Х, а тому це все не просто так. 

Роби як я

П’ю у позі Йоганссон, кадр з фільму

Від серйозних речей перейдемо до веселих, а точніше – до жартів про епічну позу Чорної Вдови. Ця історія йде далеко за кіно.Сценарій нічого подібного не містив, а Флоренс П’ю, яка зіграла Олену Бєлову, розповіла, що під час зйомок їй запропонували попрацювати над своєю позою, оскільки Скарлетт свою вже має. Акторка розсміялася, зазначивши, що якщо вона приземлиться в такій позі, людина зламає спину, а тому визнала це дурістю. Пізніше Флоренс почала жартувати на Йоганссон, і сценаріст, спостерігаючи за жартами, вирішив додати їх до сценарію. Напевно ви помітили, що під кінець фільму Олена іронічно повторює позу Чорної Вдови. Однак ще пара моментів від вашого погляду точно втекли: це робила не тільки вона. Коли Міліна, прикидаючись Наташею, прокидається у в’язниці Червоної Кімнати, вона майже один в один копіює позу Скарлетт з того кривого постера “Зимового солдата”, де Йоганссон красувалася в сексуальній, але абсолютно нереалістичній позі. 

Український Таскмастер

Ольга Куриленко в ролі Таскмастера, кадр з фільму

Мабуть, не будемо згадувати, що в тому ж “Зимовому солдаті” Наташа виробляла той самий трюк з заміною обличчя. Та й з Таскмастером все теж зрозуміло: під час фільму він копіює всіх членів “Месників”, навіть кігті Чорної Пантери. Різниця лише в тому, що на відміну від коміксів, здатності до мімікрії Таскмастеру дають технології. Та й сам він не Тоні Мастерс, а донька Дрейкова, Антоніна. Це, авжеж, сумно, але в цілому КВМ можна пробачити. Бо що Таскмастер, що Олексій, що Олена Бєлова – це причини подальших проєктів. І от тут все дуже цікаво, бо “Чорна Вдова” хоч і відірваний ві КВМ проєкт, але деякі речі вона по місцях розставила. 

По-перше: втечу “Месників” з в’язниці під час “Громадянської війни”. Погодьтесь, виглядає дивно, що Стів Роджерс от так от просто звільнив всіх своїх друзів. Тепер ми знаємо, що йому допомогла Наташа, якою крутим транспортом знадбив Мейсон. 

По-друге, фільм дав миле посилання на новий костюм Чорної Вдови, який вона носила у “Війні Нескінченності”. Жилет, як ми дізналися, Наташі подарувала Олена, і такі деталі дійсно пов’язують всесвіт в єдину картину. 

Нові проєкти

Джулія Луї-Дрейфус в ролі Вел, кадр з фільму

Але найголовніше, це сцена після титрів, де Бєлова на могилі Наташі зустрічається з Вел, яку ми вже бачили в “Соколі та Зимовому солдаті”. Деталі очевидні: Вел маніпулює Оленою, намагаючись налаштувати її проти Соколиного Ока. Всі зрозуміли, що це тизер серіалу про Соколине Око, де Олена Бєлова затверджена як героїня. Ще легше здогадатися, що вбивати Бартона Олена не буде, а замість цього вони швидко розберуть особисте, та возз’єднаються. Але якщо дивитися ще глибше, то виникає наступне: по-перше, Вел каже про велику мету, та й сама Олена знає, що разом вони працюють досить давно. Цікаво, бо хто така Вел та її мотиви – досі не зрозуміло. В серіалі вона завербувала до команди Джона Уокера, але що це за команда, і яка в неї мета – невідомо, але ця команда точно когось вбиває.  

З приводу команди, перша думка – це “Громовержці”, команда колишніх злодіїв, яка намагалася творити добро. Можна згадати, що Олексій був з Оленою, і можливо, він теж працює на Вел. Тож склад команди намічається серйозний. Проблема тільки в тому, де ця команда з’явиться. З найближчих фільмів для неї не підходить жоден, та й про серіали можна сказати те саме. Всі найближчі проєкти КВМ зконцентровані на своїх героях, і швидше за все, Вел та Олена будуть у “Соколячому Оці” з тими ж камео. Де вони з’являться точно поки невідомо, але тим і приємно спостерігати за майбутнім. 

До побачення, пані Романова

Ну а щодо “Чорної Вдови”, то Наташа тепер минуле. Якби її фільм вийшов раніше років зо п’ять, відразу після “Громадянської війни”, він би й мав певний успіх, але зараз все виглядає не занадто здорово. І сольник Скарлетт, якби її не любили – не те, чого чекають глядачі, а саме тому й виходять не найпозитивніші відгуки. Свій ми мабуть залишимо при собі, а ваш ми б почули з задоволенням.

Comments