Харків у Нацвідборі на «Євробачення-2020»

У травні відбудеться 65-ювілейний конкурс пісні «Євробачення». Відомо, що Україна має на меті цього року взяти в ньому участь.  Тож, уже в суботу 8 лютого відбудеться перший півфінал Нацвідбору на музичний конкурс. Далі на kharkov-trend.

Нацвідбір

16 учасників візьмуть участь у відборі. Уже всі вони оприлюднили свої пісні. Залишається чекати лише на їхні виступи. 

Усі цьогорічні учасники є креативними та цікавими. Проте гурт «For sho» займає особливе місце серед них. Деякі навіть «For sho» проголошують відкриттям року. Чому ж така зацікавленість преси до них? По-перше, у складі гурту три сестрички-афроамериканки: Бетті, Сіона і Міріам Ендале. По-друге, вони створили сміливий та барвистий музичний проєкт всього лише в березні минулого року, а вже сьогодні беруть участь у нацвідборі на «Євробаченння». Виступатимуть вони в другому прямому ефірі під №2 з піснею «BLCK SQR».

«Ця пісня про “чорний квадрат” українського художника Казимира Мелевича. Він прославив Україну своєю творчістю. Вирішили, що ми теж такий собі чорний квадрат з України, і теж несемо мистецтво. Побачили відображення, тому вирішили написати про нього і ще раз прославити Україну», – коментують свою пісню «For sho».

Історія виникнення гурту

Співачки були народжені в Україні, проте їхні батьки родом з Ефіопії, вони приїхали в нашу країну у 1980-ті роки. Саме після народження старшої з сестер – Бетті – родина вирішила залишитися в Харкові.  Бетті – стоматолог, закінчила Харківський медичний університет, проте завжди мріяла виступати на великій сцені, через що й переїхала до Києва. Там вона співала на бек-вокалі у Tayanna і розвивалася як артистка. 

Середня сестра, Сіона, зараз навчається в Харківському університеті. Щодо молодшої, Міріам, то вона тільки-но закінчила середню школу. На даний момент дівчата постійно в русі між двома містами: Києвом і Харковом, хоча й планують найближчим часом переїхати до Києва, щоб розвивати особистий бренд. 

Щодо назви колективу, то «Fo Sho» – це американський сленг. Іншими словами – for sure, totally cool. Що означає – захват від крутості, захоплення. У музиці сестри рівняються на реперів Tupac Shakur, Kendrick Lamar, Jay Z. Мають свій локальний прикол: коли їх питають «Шо-шо?», то відповідь завжди одна – «For sho». Дівчата дали одна одній прізвиська. У Бетті – Вікторія, тому що це її друге ім’я. У Сіон – Сема, бо так її ім’я “почули” при знайомстві. А в Міріам – триста шістдесят: Бетті попросила менеджера групи замовити їй футболку. А Міріам побачила, що саме цю суму менеджер оплачує через Мобільний додаток банку і швиденько все розповіла сестрі. Через її гострий зір і з’явилося прізвисько.

Цікаво, що батьки на перших етапах не підтримували захоплення дочок музикою, через те, що вважали цю професію несерйозною. Проте це не заважало Бетті займатися музикою, Сіоні – грати на фортепіано, а Міріам – грати на скрипці. 

«Ми з дитинства знали, що у нас музична сім’я. Нам є що сказати і чим ділитися з людьми за допомогою музики. Раді презентувати Вам наш сингл Catchy і закласти ще одну цеглинку у відродження хіп-хопу в Україні», – кажуть дівчата. 

14 березня 2019 року відбулася презентація тоді ще нового українського музичного проєкту. Першою композицією гурту стала пісня «Catchy». А їхній перший офіційний кліп на пісню «Xtra» вийшов 3 червня 2019 року на YouTube-каналі «FO SHO». Кліп просто розірвав мережу. Зараз же вони працюють над своїм дебютним альбомом. З інсайдерських джерел відомо, що в ньому буде 10 пісень і мікс жанрів – хіп-хопу, джазу та R’n’b.

Додатково

Окрім «For sho», у нацвідборі виступатимуть David Axelrod, KRUТЬ, Assol, GIO, Jerry Heil, Еліна Іващенко, TVORCHI, Go-A, Олександр Порядинський, Katya Chilly, KHAYAT, CLOUDLESS, гурт [O], GARNA та  MOONZOO FEAT. F.M.F. SURE. 

Нагадаємо, що нацвідбори пройдуть 8, 15 та 22 лютого, а сам конкурс пісні «Євробачення» – 12, 14 та 16 травня в Роттердамі, Нідерланди. 

8

 

Comments