Відкриття музею астрономії

28 січня 2020 року на території обсерваторії Харківського Національного Університету імені В.Н.Каразіна урочисто відкрили оновлений музей астрономії, пише kharkov-trend.in.ua.

Відкриття проходило в рамках святкування 215-річниці вищого навчального закладу України.  За рішенням Університетської вченого ради музей було названо на честь знаменитого у всьому світі астронома та харків’янина за походженням Миколи Павловича Барабашова. 

«Каразінський університет починає досліджувати Всесвіт з моменту свого заснування. Історія астрономічної науки в університеті налічує вже більше 200 років. І ми представляємо її в цьому чудовому музеї, який рішенням Вченої ради університету названий ім’ям видатного, всесвітньо відомого астронома Миколи Барабашова», – промовив на відкритті ректор університету Віль Савбанович Бакіров.

У музеї поміщенні рідкісні експонати, що збиралися ученими-астрономами ХНУ ім. В.Н.Каразіна протягом понад двох століть. Серед них є ексклюзивні фотознімки першої побудови обсерваторії навчального закладу, а саме будиночок спостерігачів, саме у якому знаходиться музей; павільйон Меридіанного кола; та портрет М.П Барабашова, його речі: глобус, стіл, крісло астронома тощо. Окрім того, в музеї знаходиться колекція стародавніх геодезичних та, звісно, астрономічних приладів, пристроїв та інструментів 19 століття; рукописи та листи відомих учених-астрономів, особисті предмети праці, якими вивчалися простори зіркового неба, та унікальні наукові примірники.  Особливої уваги заслуговує телескоп, який створений персонально ученим, на честь якого створено астрономічний музей, та коло Борда, перші  креслення якого  були втіленні ще у 1811-му році. Багато експонатів ще не згадано, а тому потрібно власноруч ознайомитися із ними.

Додатковою приємністю для відвідувачів музею стануть уже давно доступні астрономічні пам’ятки, які розташовані на площині усієї території обсерваторії: сонячний годинник, звичайні телескопи та тематичні конструкції.

1

 

Comments