П’ять виходів у відкритий космос і прапор України на орбіті: до Харкова приїхала астронавт з США

Харків з візитом відвідала знаменита американська жінка-астронавт Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. На рахунку відважної дівчини два космічні польоти тривалістю 27 діб 15 годин 36 хвилин і 02 секунди. Крім цього Стефанишин-Пайпер п’ять разів виходила у відкритий космос. В цілому астронавт пробула за межами корабля тридцять три години і сорок дві хвилини. Однак особливою ​​для України Гайдемарі стала тому, що вона друга людина на планеті Земля, яка розгорнула у відкритому космосі національний прапор України, повідомляє «Харків.Тренд».

До Харкова же Стефанишин-Пайпер приїхала не просто так – з містом її пов’язує її робота. У планах атронавтки зустрічі зі студентами кількох харківських вузів, пов’язаних з польотами в космос і космічними технологіями. Зокрема, вона буде читати лекції в НТУ «ХПІ» та хоче провести зустріч в Національному аерокосмічному університеті ім. Н.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Цілі цих лекцій – заохочення української молоді вивчати інженерію, технології і математику.

Для самої астронавтки візит до Харкова важливий ще й тому, що вона знає який внесок внесла Україна в розвиток світової космонавтики за часів СРСР і їй дуже хотілося побувати в колисці космічної науки, побачити місця де тренувалися перші космонавти планети Земля, відвідати ті ж місця, що і такий першовідкривач космосу як Олексій Леонов.

«Мені відомо, який внесок в розвиток аерокосмічної галузі вніс Харків для всієї радянської космонавтики. Тепер при зустрічі я теж можу сказати, що відвідувала це місто», – зазначила Стефанишин-Пайпер.

Вона також зазначила, що зустрічала дуже багато астронавтів, які розповідали їй про Харків і з тих самих пір відвідати це місто було її мрією.

Свій вчинок, коли вона розгорнула прапор України у відкритому космосі, Гайдемарі пояснює просто – її батько українець, а мати німкеня і вона вважала важливим вчинити так і показати всій землі прапор звідки родом його батько.

Варто відзначити, що разом з астронавткою Харківську область відвідав заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Майкл Хакетт.

Comments

.,.,.,.