Що дивилися по телевізору харків’яни: 10 найкращих телепроєктів

На сьогодення телебачення намагається конкурувати з YouTube, і поступово деякі проєкти починають транслюватися саме там. Ну й крім того, не можна не визнати, що деякі з телепроєктів надовго запам’яталися глядачам. Серед них можна враховувати цілком все: фільми, телевізійні програми, футбольні трансляції, та купу всього цікавого, чого понині на сучасному ТБ не побачиш взагалі. Саме це – наша сьогоднішня тема. Представляємо вам 10 телепроєктів, які надовго запам’яталися як харків’янам, так і всій Україні, пише kharkov-trend.in.ua.

Дехто може сказати, наприклад: а навіщо сюди ви приплели фільми та мультсеріали? Що ж, пояснимо: деякі з програм, які давали коротенькі пілотні огляди на той чи інший фільм або мультфільм, теж існували по ТБ. В рамках підготовки цього матеріалу ми підіймали архіви як місцевих, так і загальноукраїнських телеканалів. Тож в нас немає жодного сумніву, що дехто з вас пустить сльозу ностальгії за телепроєктами, заради яких біг до екрану телевізора у дитинстві та юнацтві. Сто відсотків, кожен мав своє улюблене шоу, програму, фільм, мультфільм і все таке інше. Готові на деякий час поглянути на минуле? Тоді приготуйтеся!

“Черепашки-ніндзя”

(кадр з мультсеріалу 2003 року)

 

Відкриває список мультсеріал “Черепашки-ніндзя”. Мультсеріал про чотирьох черепах-мутантів, які повністю опанували японські бойові мистецтва, як і про Людину-павука, спочатку мав транслюватися на “7 каналі”, але через зміну роботи виконавчого продюсера, мультсеріал транслювався на ICTV. Кожні дві серії мультсеріалу транслювалися в пообідній час, і завдяки ним дітище Влада Ряшина в нульових вирвалося в лідери переглядаємих телеканалів. Та й самі відгуки про мультсеріал були чудові, які на той час ICTV розміщував на своєму офіційному сайті, тож дитячу зацікавленість, як потенційних телеглядачів, теж враховували, бо 39% аудиторії було з Харкова та області. 

(кадр з мультсеріалу 1987 року)

 

Спробу підвищити рейтинги намагався і телеканал “ТЕТ”, коли теж у нульових запустив телепрограму “Вечірній мультик”, в якому демонструвалися різні мультфільми для дітей. Найбільший успіх принесла трансляція версія “Черепашок-ніндзя” 1987 року, оскільки керівництво телеканалу розраховувало на аудиторію від 5 до 10 років.

 

“Людина-павук”

 

(кадр з мультсеріалу 1994 року)

 

 Ну якщо ми вже зачепили Павуччо, давайте сюди вставимо й його. Як ми вже повідомляли в нашому огляді на мультсеріал, мультсеріал стали транслювати на ICTV, який нарощував собі дитячу аудиторію у нульові, і він страв одним з перших суперегеройських мультсеріалів, які на той час перші з’явилися в українській озвучці. До речі, його зараз можна знайти в Інтернеті з українським голосом. Проте, мультфільм згодом почали транслювати на іншому телеканалі “НТН” замість ранкового кримінальної програми “Свідок”.

(кадр з мультфільму 2003 року)

 

Перевидання мультфільму 2003 року транслювалося “Новим каналом”. На той час телеканал користувався у дітей шаленою популярністю: “Злюки-бобри”, “Губка Боб”, “Бетмен” – це тільки початок, оскільки телепроєкти підліткового контингенту сипалися на глядачів, наче манна небесна. А на тому ж “НТН” транслювався ще один мультсеріал – “Непереможний Спайдермен”, який показував, що трапилося з Павуччо в майбутньому, але через два тижні його прибрали, оскільки що сам мультсеріал, що телеканал досить важко намагався зібрати навколо себе дитячу аудиторію.

 

Шанс 

(ведучі проєкту, Наталя Могилевська та Андрій Кузьменко)

 

Далі йде телепроєкт “Шанс”, який станом на 2003 та 2008 роки був одним з першим і найпереглядаємішим вокальним телешоу України. Справа в тому, що проєкт був другою складовою вокальної телепередачі “Караоке на Майдані”. На протязі десяти сезонів за п’ять років існування проєкту,  його ведучими був постійний найпопулярніший дует українського шоу-бізнесу: співачка Наталя Могилевська та фронтмен рок-гурту “Скрябін”, Андрій Кузьменко. А опікувалися учасниками хореограф Дмитро Коляденко та продюсери Ігор Кондратюк та Володимира Бебешко. Цей телепроєкт подарував Україні багатьох відомих зірок, а також показав себе, як випробування для людей, які вирішили дізнатись як воно – бути відомим на всю країну. Цілком заслужена позиція для родоначальника багатьох переглядаємих талант-шоу України. 

Форт Буаяр

(логотип української версії телегри)

 

Наступну сходинку посідає українська версія французької телевізійної гри “Форт Буаяр”. В Україні вона транслювалася спочатку на телеканалі “1+1”, який брав участь у зйомках телепередачі, а пізніше права на трансляцію передавали “Новому Каналу” та “ТЕТу”. Правила гри, до речі, трохи нагадують фільми про Індіану Джонса: дев’ять непростих випробувань, за які треба здобути п’ять ключів. Якщо дехто потрапить у полон, то решті доведеться його чи її рятувати з каземату Метра Харона, або боротись за додаткові підказки. Гра вважається пройденою, якщо буде відгадане ключове слово, яке дозволить винести зі скарбниці стільки золота, скільки дозволить час, що залишився. Ведучими української версії був зірка фільму “В бій ідуть лише “старі”, Григорій Гладій, та Віта Смачелюк, і до речі, в програмі прийняли участь гурт “Танок На Майдані Конго” на чолі з Олегом Михайлютою та Олександром Сидоренком, та команда українських журналістів на чолі з не менш відомим харків’янином, Андрієм Цаплієнком, завдяки якому команда виграла найбільшу грошову винагороду. 

 

“Наруто”

(анонс першого сезону на QTV)

 

Перейдемо до лідерів. П’ятірка здобуває аніме-серіал “Наруто”, який транслював один з найпопулярніших каналів України, “QTV”. Навдивовижу, але відколи з’явився QTV, “Наруто” допоміг на перший погляд маловідомому телеканалів доволі тривалий час утримувати планку найпереглядаємішого телеканалу тінейджерської аудиторії! Трансляція першого сезону нараховувала 24%  глядачів у Харкові, та інші 15% по решті Харківщини. 

 

Не тільки Харківщина, а й підлітки з усієї України на протязі тривалої кількості років спостерігали за сюжетом. Майже кожен мріяв стати таким сильним, як Наруто, повернути додому Саске, закохати в себе Сакуру, та зустрітися віч-на-віч з підступним Орочімару. А відколи розпочалася трансляція другого сезону, майже кожен плакав через смерть улюблених героїв. Ну й авжеж, варто відзначити просто епічний звуковий супровід, оскільки японці зробили просто шедеври, які й по сьогодення доводять до сліз абсолютно кожного!

 

Машина часу

(Зліва направо: Андрій Кузьменко, Лоліта Мілявська, Олексій Потапенко та Ганна Семенович)

 

Вам мало ностальгії? Ми додамо, оскільки на 4 місці найунікальніше телепорт-шоу “Машина часу”, в якому досліджувалися різні проміжки часу, і демонстрація всього, що було у ті часи популярно. До речі, це був єдиний телепроєкт, в якому приймали участь відразу п’ять дійових осіб: Отар Кушанашвілі, як модератор, Олексій Потапенко та Лоліта Мілявська, як експерти, а ведучими виступили Ганна Семенович та Андрій Кузьменко.

 

На протязі декількох епізодів всі спостерігали за тим, що відбувалося на телеканалі ICTV: виступ Семенович в образі Сабріни Салерно, як Кузьма Скрябін виїхав на сцену на “Харлеї-Девідсоні”, та як Отар Кушанашвілі ледь не став любовною втіхою співачки Наталі. Та й не варто забувати про видатних гостей, які застали ту чи інакшу епоху, продемонстровану у програмі – Наталя Варлей, Вахтанг Кікабідзе, Ада Роговцева, Лариса Удовиченко, Барбара Брильська – кожен епізод нова легенда!

 

Х-фактор та “Танцюють всі!”

(суперфіналіст 3 сезону “Х-фактор” Олексій Смирнов на прес-конференції)

 

На третьому місці розмістився дует. Почнемо з “Х-фактору”. Українська версія британського вокального шоу протрималася в районі десяти років, починаючи із запуску шоу у 2010 році. Суддівський склад теж вражав: Ігор Кондратюк, Серьога, “Ёлка”, яку згодом замінила Ірина Дубцова та Сергій Сосєдов. А відповідала за все ведуча Оксана Марченко. Високі рейтинги протрималися лише чотири роки, після чого почали стрімко падати. У 2017 році місце співведучого Оксани Марченко розділив Андрій Бєдняков, який пізніше посів місце ведучої, а у 2020 році його замінила Дар’я Трегубова.

(учасниця “Танцюють всі!” Тісато Ісікава)

Словосполучення “талант-шоу” можна віднести й до “Танцюють всі!” Проте “Танцюють всі!” – шоу танцювальне, а його ведучими на протязі 2008-2016 років існування були Лілія Ребрик та Дмитро Танкович. Завдяки цьому шоу народну любов пізнали учасники з Харкова Євген Кот, Олена Пуль, Тісато Ішікава, Катерина Губська та студент ХДАК з Йошкар-Оли Ільдар Тагіров. А на протязі “золотої епохи” телевиробництва України журі конкурсу виступали Влад Яма, Тетяна Денисова, Франциско Гомес та Олексій Литвинов, якого згодом замінили Раду Поклітару та Костянтин Томільченко. Що ж, за конвеєр танцювальних зірок ставимо бронзу. Обом.

Альф

(кадр з трансляції серіалу на ICTV)

 

От хто дійсно зростив не одне покоління на телебаченні – то це Альф. Кудлатий рудий прибулець ростом з метр приблизно отримав репутацію “бога телебачення”. Трансляцію запустили на телеканалі ICTV у 1996 році, а у 2000 році на телеканалі за розпорядженням Влада Ряшина, запустили так званий “День Альфа”, коли серіал транслювався цілий день, зрідка перемикаючись на рекламу та випуски подій. 

У 2007 трансляцію серіалу повернули, а у 2011 році віддали права на трансляцію телеканалу QTV, який вже набирав оберти. Сам сюжет дуже простий: на дах звичайної американської родини Таннерів у Лос-Анджелесі падає космічний корабель, яким керував метрового зросту волохатий прибулець на ім’я Гордон Шамвей, який не дивлячись на те, що він має чуттєве та добре серце, обожнює чинити безлад і вживати у їжу котів! Його нарікають прізвиськом “Альф”, що означає з англійської скорочення від “позаземна форма життя”. Відтоді він стає членом родини, роблячи життя звичайної родини незвичайним!

Україна має талант

(останній склад суддів проєкту. Зліва направо: Михайло Хома (DZIDZIO), Слава Фролова та Ігор Кондратюк)

 

Ну а золото забирає собі “Україна має талант”. Старт шоу відбувся у 2009 році, і це було аналогом американського шоу “America`s Got Talent”. Шоу стало популярним завдяки як виступам професійних талановитих героїв, так і не дуже талановитих, причому якраз така категорія набирає на YouTube сотні тисяч та мільйони переглядів. Склад ведучих теж доволі постійно змінювався: з 1 по 6 сезони ведучою була Оксана Марченко, 2.3, та з 7 по 9 сезон її замінив Дмитро Танкович, в 7 сезоні був Костянтин Томільченко, а у 8 сезоні – Еліна Антонова. Найвідомішими учасниками шоу стали пісочна аніматорка Ксенія Симонова, яка перемогла у першому сезоні, та оперний співак Артем Семенов. 

Ну що ж, сподіваємося, ви добре оцінили наші старання. Та повторимось – це лише наша суб’єктивна думка. Якщо жоден з перечислених проєктів вам не дуже був до вподоби – пишіть свою версію. 

Обирайте правильне телебачення! 

Comments

.,.,.,.