Блек-метал колектив Харкова «Nokturnal Mortum»

Їх початкова творчість в Харкові відносили до напрямку «націонал-соціалістичного», це українська блек-метал група Харкова. Містяни добре знайомі з творчістю даного музичного проекту. Детальніше про розвиток та творчість гурту розповість Харків Тренд.

Розвиток гурту

Переоцінити їх значення в напрямку української «блек-метал» сцени важко, адже саме гурт «Nokturnal Mortum» вважають одними з його засновників.

Лідер гурту Євген Гапон є незмінним, постійним учасником гурту. Як би склад не змінювався, його позиція, бачення музики та подальшої творчості гурту залишаються стійкими.

В 1994 році гурт був створений, почався його час. Творчість музичного проекту поступово змінювалася, шукала свій напрямок. Спочатку це був симфонічний блек-метал, агресивне антихристиянство, далі поступово музика тяжіла до фолк-металу з язичницької тематикою. Поступово додалися українські етнічні мотиви. В цілому, на розвиток та еволюцію гурту «Nokturnal Mortum» завжди було приємно дивитися, слухати. За час їх існування вони змогли зібрати чимале коло прихильників.

В 2009 році найкращим чином виразилася етнічна складова гурту, альбом «Голос Сталі» приємно вразив та здивував слухачів. Музична преса також оцінила з кращого боку творчість гурту, відмітила окремо якісний звук, цікаві та оригінальні композиційні рішення. Сучасний металічний звук поєднувався гармонічним чином з етнічними інструментами. Творчість гурту в альбомі вирізнилася також поєднаннях різних жанрів. Мова йде про електроніку, психоделію, блюз із сучасним фолк-металом.

В цей період музичні критики, як і слухачі відмічають зміни в звучанні лідера гурту, його вокал став набагато чистішим. Його спів порівнювали з відомими світовими виконавцями. Ліричні пісні гурт «Nokturnal Mortum» виконує українською мовою.

Альбом «Істина»

Для всіх шанувальників вихід нового альбому є справжньою подією. Вихід альбому гурту «Nokturnal Mortum» став справжнім вибухом для шанувальників в Україні та по всьому світу. Група з Харкова змогла досягнути висоти, прославилася як блек-метал українська група. Близько восьми років гурт мовчав, накопичував досвіт та сили і ось прийшов час співати. Епічне полотно під назвою «Істина» стане цікавим способом провести дозвілля. Слухачі та любителі не тільки блек-металу зможуть по-достоїнству оцінити платівку.

Цей альбом став неначе логічним продовженням «Голосу Сталі». Цікаве оформлення, схожа міфічна тематика – все це наштовхує на подібного роду роздуми. Можна відмітити атмосферне інтро, «Істина» є продовженням, доповненням історії, котру виконавці виконали напередодні.

Настрій альбому, як і творчості харківського гурту в цілому, можна назвати піднесеним. Є темні місця, слухач може відчути несамовиту злість. Але у всіх музичних композиціях відчувається також внутрішня духовна сила, особиста відповідальність за обраний шлях, подальшу долю.

Шанувальники, як і музичні критики відмічають рівновагу між темним та світлим. Відчувається динаміка та розвиток, це нестандарт, котрий однозначно сподобається любителям українського етно та язичницьких мотивів.

музика

Comments

.,.,.,.