Харківський гурт «Оркестр Че»

Трохи більше 15 років тому була створена в Харкові бойова електрична одиниця – гурт під назвою «Оркестр Че». Засновниками стали Олег Каданов разом з Михайлом Кабановим, Сергієм Савенко. Детальніше про розвиток групи, її здобутки розповість Харків Тренд.

Розвиток групи

«Оркестр Че» є групою, котра ввірвалася на сцену Харкова, а далі поширилася по всій Україні. Вона змінювалася та росла, грала концерти, дивуючи своїм звучанням та творчістю загалом. Група активно записувала платівки в Харкові та потім буквально «розчинилася», зникла з музичних радарів.

Спадщина групи «Оркестр Че» складає шість студійних альбомів, останній був записаний на вірші Сергія Жадана.

Учасник музичного проекту – Олег Каданов рухається вперед, розвивається в напрямку сольної акустики та новим проектом під назвою «Мантри Керуака». Ще один цікавий та незвичайний проект учасника гурту «Лінія Маннергейма», разом з Сергієм Жаданом та Євгеном Турчиновим.

Олег Каданов

Талановитий учасник гурту вже перейшов межу в 40 років, але не відчуває ніякого «тягаря віку». Більшість змін пов’язані саме з творчістю, новими музичними проектами, експериментами. З’явилося, за словами музиканта більше відповідальності за те, який музичний продукт ти створюєш, та що показуєш людям. Зміни мають бути, це неминуче.

Проект «Мантри Керуака» – це новий музичний напрямок в житті Олега Каданова, він називає його своїм «дитям». Музичний проект розвивається, планується його запуск.

З Сергієм Жаданом та Євгеном Турчиновим Олег Каданов активно співпрацює, їх експеримент називається «Лінія Маннергейма». Музичний проект вже виступав, тепер знаходиться на етапі роботи над альбомом. Учасники зайняті паралельно сольними проектами, але все ж робота йде. В Харкові талановиті учасники накопичують досвід, зустрічаються на репетиціях, обмінюються новими задумами.

«Що вони бачили»

Це останній альбом гурту «Оркестр Че», котрий почули українці. Платівка не стала вибуховою, вона відрізняється від всіх попередніх робіт гурту. Незважаючи на це, гурт отримав чимало позитивних відгуків від простих людей, котрі і були основною аудиторією. Офіційна музична критика не звернула увагу на платівку, вона поповнила список недооціненої  «нової української музики».

Олег Каданов зазначає, що є безліч причин впасти в депресію. Але гаяти час – це фатальна розкіш, тому все залежить від кожного з нас.

Харківський гурт «Оркестр Че» за час свого відносно недовгого існування запам’ятався харків’янам, зміг залишити багату спадщину у вигляді альбомів. Учасники гурту переконані, що нічого б не змінювали в ньому, навіть, якщо б з’явилася така можливість. Створення даного музичного проекту стало безцінним досвідом для всіх її учасників, завдяки йому вони змогли рухатися далі, розвиватися в інших, не менш цікавих напрямках.

В період функціонування «Оркестр Че» співпрацювала з відомими музикантами, які також вплинули на сприйняття музики. Цей час учасники гурту, як і містяни, котрі слухали та приходили на їх виступи, згадують досить тепло.

оркестр че

Comments