Надувні човни ПВХ “Акваманія”

Дорогі друзі, вітаємо вас! Якщо ви читаєте цей текст, значить ви цікавитеся варіантами надувних моторних човнів з ПВХ. Можливо, ви хочете купити новий човен замість вже наявного, а може бути, ви просто прицінюєтеся і хочете зрозуміти, чи дійсно ПВХ-човни настільки експлуатаційно надійні і безпечні, як про це говорять. Що ж, в будь-якому випадку ми вам допоможемо, чесно відповівши на всі ці питання. А ще підкажемо, які саме варіанти від виробника https://aquamania.ua/ будуть найбільш доречні для вашого конкретного випадку. Якщо все підходить, тоді давайте починати без зайвих вступів, тому що нас чекає захоплююче знайомство з дуже важливою і корисною інформацією.

1

Гумові та ПВХ надувні човни – в чому різниця

Такий матеріал як ПВХ або полівінілхлорид з’явився відносно недавно, а поширеним серед наших рибалок він став і зовсім якихось років 10 тому. Але незважаючи на відносну новизну, полівінілхлорид вже зайняв міцну авангардну позицію. Не будемо вдаватися в деталі сировинного складу і формул, просто скажемо, що ПВХ надувні човни служать як мінімум років на 5-7 довше, ніж гумові.

  1. ПВХ човни набагато більш стійкі до займання (впала іскра від недопалка або випав з рук запалений сірник такого матеріалу однозначно не може пошкодити).
  2. ПВХ човни менш вибагливі під час зимового сезонного зберігання і більш лояльні до ультрафіолету.
  3. Полівінілхлорид набагато легше, ніж гума, переносить перепади температур.

А якщо надувний човен зроблений не просто з полівінілхлориду, а з п’ятишарового супер щільного армованого полотна ПВХ з подвійними швами і складається з декількох балонів – суперниць по функціональності, безпеки та експлуатаційної надійності для такого красеня просто немає. І найближчим часом не передбачається.

Вантажопідйомність і кількість посадочних місць

Параметри вантажопідйомності надувного човна і кількість посадочних місць – категорії прямо пропорційні. Як правило, довжина саме моторного, а не гребного ПВХ надувного човна варіюється в межах від 2 м 70 см, можливо, два з половиною метра, до 4 м.

Звичайно, найбільші надувні човни, 4-х метрова довжина, здатні вмістити в себе велику кількість вантажу і до 6 пасажирів, але в той же час через свої громіздкі габарити вони втрачають маневреність. Крім того, чим більше човен, тим більш потужний мотор йому потрібно. Особливо якщо ви підбираєте човновий мотор для того, щоб ваш плавзасіб хоч зрідка міг виходити на глісер. Тобто на формат особливого пересування по гладі води.

А тепер давайте приділимо увагу найменших моторних човнів. Мотор має сенс ставити на надувні ПВХ човни, довжина яких не нижче 2 м 70 см. У деяких випадках можна поставити малопотужний мотор до 3 кінських сил або електромотор на надувний човен завдовжки 2,5 м. Купувати під мотор занадто маленького надувного човна сенсу не має .

Якщо ви плануєте постійно виходити на воду в самоті, то вам буде досить двомісного надувного човна під мотор. Але якщо ж ви плануєте періодично залучати до цієї затії друзів або родичів, то розраховуєте як мінімум на надувний ПВХ човен 2,5 місця. У маневреності він особливо не втратить, але зате ви будете відчувати себе більш впевненими на воді.

Сидіння, транцеві колеса, днище та інше дооснащення

Якщо ми купуємо надувний моторний човен не для того, щоб він спокійно лежав в гаражі і чекав свого зоряного часу, а для того, щоб ним користуватися, вам також необхідно буде прикупити деяке дооснащення. Власне, всі аксесуари діляться на дві групи: обов’язкові і просто підвищують рівень комфортного перебування на воді.

До обов’язкових елементів дооснащення відносяться:

  • весла (мінімальна кількість 3 штуки, + кілька запасних лопатей для човнів. Весла необхідно як для гребного човна, так і для моторного);
  • основний і додатковий насос (в ідеальному варіанті один електричний, інший ножний по типу жаби або ручний);
  • якір (в ідеальному варіанті повинно бути два якоря для різних типів грунту);
  • рятівний круг і страхувальний жилет для кожного пасажира.

Крім обов’язкових аксесуарів і дооснащення, рівень комфортного перебування на воді може підвищити спецфурнітура, м’які сидіння, транцеві колеса для більш легкого спуску на воду, а також спеціальні сумки і мішки для перенесення всього цього багатства.

Насправді, дуже багато аксесуарів, дооснащення та фурнітури не буває. Але якщо ви себе зараховуєте до справжнього фанату риболовлі, вам про це говорити не потрібно.

Отже, ви переконалися в тому, що ПВХ човен дійсно варто своїх грошей і є одним з найпростіших в експлуатації невеликих плавзасобів? Напевно це так і є.

Так що не варто відкладати покупку в довгий ящик, правильно? Ви ж через це читаєте наш матеріал? Чому б прямо зараз не зважитися зробити собі приємно. Живемо один раз, правда?

Comments