Місце для культурного відпочинку у Харкові

Люди приїжджаючи до Харкова часто замислюються, куди вони можуть піти і на щось подивитись. Будь то художні галереї, музеї чи можливо уявлення на кшталт балету та опери. Харків вважається своєрідною культурною столицею України і тому, коли людина намагається обрати куди їй варто сходити, щоб спокійно відпочити в неї просто розбігаються очі. Що ж саме для таких людей було збудовано Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка. Яка ж історія цього місця? І чому точно варто відвідати цей театр? Про це йтиметься у цій статті на kharkov-trend.

Історія Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка

Театр організували ще в 1925 році, але назва не мала навіть близько схожої на сьогоднішню. Ця будівля мала назву “Українська державна столична опера” і була заснована на базі оперної антрепризи, яка була тут до цього. За якихось 9 років у театрі змогли поставити цілих 32 опери та 11 балетів, до яких входили такі відомі твори як: “Яблуневий полон” О.Чишко, “Кармелюк” В.Костенко, “Тарас Бульба” М.Лисенко, “ Золотий обруч” Б.Лятошинського, “Русалка” А.Даргомижського, “Князь Ігор” А.Бородіна і це лише мала верхівка, всього, що тут ставилося.

Коли почалася Друга світова війна, театр був перенесений спочатку в Читу, а через деякий час в Іркутськ. 1944 року театру вирішують присвоїти ім’я дуже відомого українського композитора, чиї твори неодноразово ставилися у стінах даного театру.

Після кінця війни театр переносять назад, а репертуар театру вирішують поповнити такими операми як “Богдан Хмельницький” К. Данькевича, “Весняна казка” В. Набахіна, “Лілея” К. Данькевича та “Назар Стодоля” також К. Данькевича.

У 1960-х роках спеціальна комісія провела огляд цієї будівлі і вона була визнана аварійною, а тому не придатною для подальшої експлуатації театром. Тому місцева влада ухвалює рішення збудувати для театру нову будівлю. А аварійну будівлю віддали під філармонію.

Будівництво будівлі розпочалося ще 1970 року за проектом Сергія Миргородського-головного архітектора Української РСР. Спочатку проект готувався для Києва, а не для Харкова, але і в антураж Харкова будівля відмінно вписалася. На жаль, будівництво дуже затяглося і відкриття нового театру відбулося через 21 рік, а саме в 1991 році.

Що ж тепер Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка розташований по вулиці Сумській 25 та чекає на всіх охочих!

Відгуки про театр

Відгуки про театр в інтернеті м’яко кажучи суперечливі. Хтось каже, що просто вражений чудовою грою акторів, музичним супроводом, та й у принципі організації дозвілля. Інші ж кажуть зовсім протилежні речі. Наприклад багато хто зазначає, що трупа не змогла нормально завчити навіть руху, навколо величезна кількість людей, які заважають дивитися виступ і підбір костюмів залишає бажати кращого. Ця думка абсолютно різних людей на абсолютно різні спектаклі, але знайшовши і прочитавши і можна скласти більш-менш адекватну картину світу. А картина світу така, що театр зараз не в найкращій формі, але не варто списувати його з рахунків. Та тут не все ідеально, як і в багатьох інших театрах насправді, але це не привід не сходити до нього. Отримати хороші емоції та провести час з користю тут цілком можливо, що не може не тішити. Прийти сюди з дітьми або другою половинкою буде чудово проведеним часом, хоч деякі особливі проблеми впадатимуть у вічі. Хоча все ж таки багато що залежить і від самої людини, наскільки вона “вибаглива” від подібного виду закладів.

Comments

.,.,.,.