Штрафи в Україні за відсутність документів на машину

Буває таке, поспішаючи на роботу або зустріч щось та забудеш вдома? Зараз у цей метушливий час легко забути документи чи продовжити дію страховки. Проте варто пам’ятати, що МВС України не дрімає тому є велика ймовірність, що навіть коротка поїздка закінчиться штрафом, сума якого може бути досить вагомою. Так, якщо взяти калькулятор автоцивілки, ввести дані свого авто та порівняти суму фінансових санкцій, після яких все одно доведеться оформляти документ. Краще не забувати про продовження полісу. Дізнаємося, що чекає на водіїв без документів на дорогах України.

Їзда без прав

Звичайно, тут все залежить від різних умов. При обставинах коли ви їх просто забули вдома можна відбутися простим переляком у 450 грн. Загалом та сама ціна за відсутність техпаспорта.

Коли вирішили покататися до отримання водійського посвідчення готуйтеся витратити 3400 гривень, точно такі самі дзеркальні санкції чекають на того, хто це дозволив (дав ключі від своєї машини). Батькам малолітніх, які не досягли повноліття і вирішили покататися на машині, також доведеться сплатити цю вартість. Звісно, якщо самі батьки ініціатори такої подорожі – платитимуть за себе.

Якщо вас позбавили прав, а ви все одно сіли за кермо та поїхали – чекайте на один із найвищих штрафів – 20400 грн.

Без страхування

Звісно, це стосується лише того виду страхування, яке є обов’язковим в Україні, а саме ОСЦПВ. Отже, якщо ви забувши документ попалися на цьому – до оплати 450 гривень. У разі, коли поліс зовсім не оформлений або прострочений, без різниці на який термін ціна зростає до 850 грн. Плюс якщо це порушення супроводжується створенням аварійної ситуації сума буде вдвічі більшою. У підсумку все одно доведеться купувати страховку в обов’язковому порядку.

Як уникнути штрафу за відсутність документів на машину?

Звичайно, насамперед мати оформлені папери – скажуть представники МВС. Ц можна сказати більша частина істини. Їздити, розраховуючи, що тебе не спіймають – те ще задоволення, тим паче просто штрафом це не закінчиться. У будь-якому разі потрібні права, техпаспорт і страховка. Останньою, до речі, обзавестися найпростіше – в електронному варіанті треба вказати інформацію про автомобіль, калькулятор автоцивілки підраховує суму, ви оплачуєте та вже протягом декількох хвилин отримуєте поліс, що дозволить забути про проблему на рік.

Не порушувати – максимально намагатися завжди тримати все необхідне при собі, не забувати документи вдома.

Не дозволяйте незнайомим або особам, які не досягли дорослого віку, керувати вашою машиною.

Тримайте водійське посвідчення та страховку в електронному варіанті, також не завадить мати нотаріально завірені копії документів в іншому місці.

Висновок

На перший погляд незначний штраф може спричинити проблеми і неприємності, адже якщо «попастися» повторно за їзду без документів можна позбутися прав чи заплатити ще більше грошей. Намагайтеся їздити на будь-якому транспортному засобі з наявністю всіх необхідних даних.

Comments

.,.,.,.