Харківський відділ СБУ подовжив заборону в’їзду до України Артему Лоцьких

 

В’їзд до України, і у Харків музиканту подовжили ще на три роки.

Управління Служби Безпеки України міста Харкова та Харківської області подовжила заборону на в’їзд фронтмену російського рок-гурту “Stigmata”, Артему Лоцьких з боку прикордонного пункту Гоптівка, пише kharkov-trend.in.ua.

За наведеною інформацією порталу “Миротворець”, музиканту інкримінують свідоме порушення державного кордону України та незаконну гастрольно-концертну діяльність на території окупованого Кримського півострова. До переліку артистів, які чинять загрозу національній безпеці України, Лоцьких потрапив у 2017 році.

З початку розповсюдження спільнотами Харкова пісні гурту “Stigmata”, “Вересень”, з приводу заборони в’їзду артисту до України, а також згадок про концерти у Харкові, та обставини потрапляння в “чистилище”, наш кореспондент вирішив розпитати виконавця про ці події Інтернетом.

“Політики з обох боків на людей плюють!”

– Ви пам’ятаєте, як ви відреагували на те, коли дізналися, що вам заборонили в’їзд ло України?

– Єдине, що я добре пам’ятаю – коли я дізнався про те, коли, типу, російські військові увійшли до Криму. Я в той момент просто сів на підлогу, схопився руками за голову, і сказав – нафіга? Авжеж, я не шарю в політиці, але якщо таке трапилося – то я не розумію людей взагалі. На заборону теж так само відреагував, і я єдиного не можу зрозуміти: невже і ваша, і наша влада настільки плюють на людей, що не дають їм можливості дивитись на їх улюблених артистів наживо?

– І, незважаючи на політику, ви завжди на боці людей? 

– Звісно! Навіть і по сьогодення “Stigmata” тримається на ідеології 2007 року: влада – відстій, народ робить свої країну! В ті часи існувала субкультура, і якийсь рух опору, який щось там на владу кричав. Саме це ми й доносимо до людей, а тому, якщо нас десь хоче бачити велика кількість людей – то ми знайдемо будь-який засіб туди приїхати! Так з Кримом сталося – ну що ж, трапилося й трапилося, Бог суддя політикам тим. Ми б і поїхали через український кордон, але піджимав гастрольний графік – ну от і вийшла така от фігня..

“Я не повірив, що такі перегляди будуть, тому сам палав від радощів!”

виступ гурту “Stigmata” у Харкові, 2012 рік, архів клубу “Жара”

На передньому плані – гітарист гурту, Тарас Уманський)

– Що про Харків можете сказати?

– Ну, в останній раз ми тут були…років дев’ять-десять тому назад, здається…

– Дев’ять.

– О, точно, дякую! Ти знаєш, мені імпонувала Україна тим, що тут душа є. А Харків якраз мені подобається тим, що саме місто близьке мені по духу. Він нагадує мені Петербург, бо те, як місто тоді виглядало – відповідаю сміливо, Пітер близько не стоїть! Харків в тому плані переважав, бо субкультури там хоч мало і було, проте було видно, що люди від неї кайфують! Не дивлячись, що тоді був лютий (сміється)

– Я бачив уривки вашого концерту у клубі “Жара”, де ви навіть співати не могли під час виконання пісні “Вересень”. Те, що вона наразі в Інтернеті стає вірусною на початку осені – вірусно?

– Ні. Просто то вже стала пісня, яка актуальною стає не тільки восени, але й взагалі. Почну з того, що на цю пісню ми не покладали великих сподівань, а то були лише мої записи на чернетці, коли я в батьківському домі знайшов свій зошит за 9 клас, і там були якраз написані оті чотири рядки. Я перечитав, і забрав з собою – так пісня й виникла. А те, що кліп так зростає в переглядах – я сам в це не повірив, а коли глянув, то сам від радощів палав. 

– Що б наразі ви хотіли б передати вашим харківським слухачам?

– Чуваки, мужайтеся, і слухайте тільки свої серця. Не дозволяйте нікому приймати рішення за вас, бо ви – це є ви, і як ви скажете, так і буде. Ми ще побачимось.

Нагадаємо, що Артем Лоцьких увійшов до складу гурту “Stigmata” у 2003 році, перебуваючи на посаді до сьогодення. В свою чергу, відеокліп на пісню “Вересень”, який вийшов у 2007 році, зібрав на YouTube майже 3 мільйони переглядів.  

Comments

.,.,.,.