Харківська «Мерилін Монро»

Її славі заздрили, краса радянської актриси з Харкова вражала та вабила режисерів. Пригоди її кіно героїнь набували все більшої популярності. Критик Віталій Вульф називав її «радянською Мерилін Монро», і Валентина Сірова заслужила всі епітети в свій бік. Детальніше про непросте, але таке яскраве та дивовижне життя актриси розповість Харків Тренд.

Дитинство актриси

Важко назвати точний рік народження майбутньої зірки, до сих пір ведуться суперечки з цього приводу. На фоні революційних подій, громадської війни плутанина з документами не була винятком. Актриса досить рано вступила до театрального технікуму, за деякими даними Валентина додала собі трохи віку задля вступу.

В її фільмографії налічується всього лише 10 фільмів, що не так багато. Не у всіх кінострічках молода та красива актриса грала головні ролі. Кожна стрічка була справжньою подією для народу.

Якщо згадувати дитинство харківської «Мерилін», варто відмітити її батьків. Мати дівчини була актрисою – Клавдія Половикова. В один з періодів свого життя вона вирішила переїхати з Харкова, рідного міста, до Москви. Вже в 9 років Сірова виходить на сцену, де грає сина головної героїні. Саме так вплинула робота матері на вибір доньки, в цьому спектаклі вони зіграли вперше разом. Після цього така можливість випаде ще раз – через 20 років в фільмі – біографії про композитора Глинку.

Стрімкий розвиток кар’єри

Досить стрімко розвивалася кар’єра харків’янки Валентини Сірової. В 1935 році вона знімалася в кінокартині «Суворий хлопець». Картину заборонили, але це тільки сприяло підвищеній увазі до неї.

Окрім театральної кар’єри, досить яскравим було особисте життя актриси. Перший чоловік актриси – Сіров, був льотчиком, приймав участь у війні в Іспанії. Про нього писали п’єси, статті. Їх історія кохання була наповнена драматизмом та яскравістю. Але роман тривав недовго. Через декілька днів після знайомства, пара одружилася. Їх весілля проходило у формі театрального вінчання, замість кільця були самодільні обручки з фольги. Над їх будинком Сіров літав та в повітрі писав «Валя», «Люблю».

В 1939 році чоловік відомої актриси помер, розбився на літаку, а вона залишила його прізвище до скону. В цей період виходить кінострічка «Дівчина з характером», котра ще більше прославила молоду актрису.

Друге кохання

Валентина Сірова недовго залишалася одною, в неї закохався поет Костянтин Симонов. Жінка відповіла йому взаємністю. На кожний спектакль він приходив з букетом квітів. В результаті наполегливий та до безтями закоханий чоловік добився свого, вони разом прожили 20 років.

Чоловік писав їй вірші, навіть присвятив цілу збірку. Актрисі не було ще й 30 років, але її кар’єра потроху «затухала». Вона почала грати персонажів другого плану. Далі був складний етап, в котрому жінка розлучилася з Симоновим та боролася з алкогольною залежністю.

Її життя було насиченим та яскравим, іноді складним, але особливим. Не так багато було картин з її участю, але цього вистачило, щоб про радянську «Мерилін Монро» пам’ятали до цього часу. Актрису навіки вписали в пантеон радянських кінозірок першої величини.

Харківська «Мерилін Монро»

Comments