У Харкові з’явиться новий Моцарт

Наступного тижня у Харкові пройде фінал конкурсу молодих композиторів (вік учасників – до 36 років), які змагаються у створенні нової молодіжної культури, нового музичного продукту у сферах опери та балету. По завершенню третього туру буде визначено переможців – гран-прі складає 50 000 гривень, а спеціальна премія від театру – 1000 доларів США.

Конкурс є дуже значимим для України та має величезні масштаби – він призначений для ознайомлення театрів між собою – так, у червні цього року на перших етапах конкурсу були учасники – театри з 6 міст України – Одеси, Львова та інших. У майбутньому Схід-Опера планує здійснювати творчий обмін лібретистами, диригентами, композиторами та музикантами, балетмейстерами та художниками, акторами, співаками та танцюристами тощо.

Організатори кажуть, що цей конкурс композиторів – є першим кроком для розповсюдження оперної музики в Україні та балетних постанов серед молодого покоління. Вони планують створити «конкурс на віка» – проводити його щорічно, також влаштовувати фестивалі класичної музики у майбутньому. До речі, ХНАТОб цього червня не офіціально змінив ім’я та став СХІД-оперою, відкрившись для нових жанрів, таких, як джаз-рок-поп, а конкурс композиторів є першим грандіозним проектом оновленого театру.

Фінал конкурсу композиторів відбудеться 26 листопада на камерній сцені Харківського національного театру опери та балету ім. М. Лисенка за участю оркестру схід-опери, який виконає твори учасників. Початок відбудеться о 14:00, а результати та переможці будуть об’явлені о 18:00. У журі буде знаходитись відомий українець – Адріан Мокану, переможець 38 міжнародних конкурсів юних композиторів (Іспанія, Португалія, Росія, Італія, США). Вхід безкоштовний, єдине, що потрібне від слухачів – гарний настрій.  

Comments