У Харкові відкрився фестиваль нового грузинського кіно

XIV Фестиваль Нового Грузинського кіно відбувається вже вкотре за підтримки посольства Грузії в України. Однак цього року фестиваль припадає на особливу дату, а саме 100-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Грузією. На відкриття кінофестивалю запрошені почесні гості, серед яких Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Гела Думбадзе та представники грузинської діаспори в Харкові.

На фестивалі цього року будуть демонструватися фільми знаних грузинських режисерів, що здобували численні нагороди провідних міжнародних фестивалів авторського кіно. Усього на час проведення буде продемонстровано п'ять фільмів, які можна буде подивитися мовою оригіналу з українськими субтитрами. Зокрема будуть показані фільми режисерів Зази Халваші, Гіоргі Овашвілі, Левана Тутберідзе. Фільми цих режисерів змальовують реалістичні картини сучасного грузинського життя з викриттям проблем жителів сільских горних місцевостей, пошуків себе молодими героями. Велику увагу сучасні грузинські кіномитці приділяють проблемам бідності та міжрелігійного порозуміння. Кожен фильм буде демонструватися в кінотеатрі одного разу з 19 до 23 листопада. Аналогічні кінопокази пройдуть в цьому році в кіноцентрах Сум, Одеси та Львова.

Нагадаємо, що фестиваль грузинського кіно далеко не єдиний захід, що його проводить «Планета Кіно». За місяць до фестивалю, у середині жовтня, на базі кінотеатру відбувся вже другий за рахунком кінофорум документальних стрічок Kharkiv MeetDocs. Тоді на фестивалі демонструвалися фільми відомих режисерів зі світовим ім'ям (зокрема, спеціальні покази таких відомих стрічок як «У променях сонця» та «Рідні» Віталія Манського та «День Перемоги» Сергія Лозниці), а також українські документальні кінопрем'єрі, як то фільм харківської режисерки Лідії Стародубцевої «Ампутація».

Автор - Олександр Земленіт.

Коментарі