Чарівні актриси з Харкова

Про таких актрис, родом з Харкова, як Людмила Гурченко, Валентина Сірова, Наталія Фатієва знають. Але є ряд чарівних, талановитих актрис – харків’янок, котрі чомусь залишилися в тіні. Саме про них піде далі мова. Деталями поділиться Харків Тренд.

Євлампія Ольгіна

Причому справжнє ім’я актриси Євлалія Успенська. Її батько працював в Харківському політехнічному інституті, а мати була донькою дворянина Якова Гана. В 19 столітті досить популярною була співачка Євлалія Кадміна, саме в її честь і назвали майбутню актрису. Після того, як маму заарештували, відправили в тюрму за революційну діяльність, лише в 1918 році вона повернулася з доньками в Харків.

Саме в цей період Євлалія бере псевдонім та починає зніматися в кіно. Фільми «Велика неприємність», «Стороння жінка», «Ухаби» стали її першими кінострічками. Один з її учнів згадує Євлампію Ольгіну, як жінку досить сувору, вона могла лише подивитися, а всі вже боялися її як вогню. Ще декілька разів вона приймала участь в кінопробах, але більше не знімалася в кіно.

Галина Водяницька

Красуня стала відомою після ролі партизанки Зої Космодемянської у фільмі «Зоя». За цю роль вона отримала Сталінську премію. Вона народилася в 1918 році, добре навчалася, тому без проблем вступила до вищого навчального закладу. Вона прагнула проводити наукові дослідження по фізіології мозку, але мрія стати артисткою була сильніше. На вступі до театрального, Галина Водяницька виступила з монологом Соні з п’єси Антона Чехова «Дядя Ваня». Екзаменатори були в захваті, тому прийняли красуню без подальших іспитів.

Саме харків’янка Галина Водяницька стала однією з перших радянських кіноактрис, котра побувала на французькому Каннському кінофестивалі. Зарубіжні колеги та любителі кіно прийняли її досить добре, з захватом.

Рената Радоєвська

З юнацьких років дівчина мріяла про акторську діяльність, одного дня вона вирішили перевірити удачу. Рената вислала декілька фото в журнал «Кіно», там якраз велася колонка під назвою «Чи фотогенічні ми». В новому випуску журналу дівчина побачила себе, після цього вона вирішила піти далі – спробувати себе в акторській професії.

Молода актриса мала нелегку долю, вона пережила війну в Варшаві, після чого опинилася в притулку для бездомних художників. Після того, як закінчилася війна, жінка познайомилася з Яном Кранцем. Чоловік був майстром по створенню вітражів, художньої глазурі, саме з цим світом він познайомив свою майбутню дружину. Подружжя після 1956 року переїхало до США, і більше про акторську діяльність Ренати Радоєвської ніхто не згадував.

В Харкові народилося досить чимало талановитих, красивих актрис. Хтось здобув світову славу, а когось можна побачити лише в декількох кінострічках. Це були талановиті радянські жінки, котрі окрім чарівної вроди, запам’яталися глядачеві своєї любов’ю до творчості, прагненням пов’язати свою долю з акторською професією. В будь-якому випадку вони назавжди увійдуть до історії кіно.

актриси з Харкова

Comments