Home Blog

Історія Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М. В. Лисенка

0

Одним із найстаріших українських музичних театрів є Харківський національний академічний театр опери і балету ім. М. В. Лисенка. На його сцені відбувалися неперевершені виступи майстрів українського та світового значення. Далі на kharkov-trend.in.ua.

Поява музичного театру в Харкові

Історія музичного театру у Харкові починається з 1780 року. Тоді у місті часто можна було відвідати антрепризу – особлива форма театральної справи, де організатором був приватний підприємець, який набирав акторів конкретно для певної вистави. Здебільшого антрепризи не мали постійного місця для вистав, актори були вільними від встановлених стандартів, могли проявляти свою індивідуальність, проявляти увесь творчий потенціал та імпровізувати. Тоді у Харкові гастролювала велика кількість приватних оперних труп з різних країн, у тому числі й з Італії.

А вже у 1880 році у Харкові утвердилась постійна оперна антреприза, на базі якої у 1925 році створили Українська Державна Столична Опера.

11 балетів і 34 опери були виконані на сцені театру до 1934 року. У цьому ж році у під час виступу балетмейстер В. Литвиненка вперше поєднав класичний танок з українським.

Після звільнення від німецької окупації в 1944 році театр назвали на честь видатного українського композитора Миколи Лисенка. Так було вирішено надовго зберегти пам’ять автора неперевершених опер “Різдвяна ніч”, “Тарас Бульба”, “Утоплена”, які вперше були поставлені саме на харківській сцені.

Понад 100 років театр знаходився на вул, Римарській, 21, на місці Комерційного клубу, зараз цій в будівлі розташована Харківська філармонія. 

Будівництво нової споруди для Харківського театру

Будівля Харківського театру потребувала негайного ремонту. Наприкінці 60-х років XX ст. споруду було визнано аварійною. Тому було вирішено побудувати нове приміщення для оперного театру, обрали місце – вул. Сумська, 21, на площі фонтанів.

Проєкт споруди Харківського театру був створений київськими архітекторами, який спочатку планували втілити в життя у Києві. Однак згодом цей проєкт став основою для будівництва харківського театру. Ще на початку XX ст. український архітектор Олексій Бекетов створив кілька проєктів будівлі для оперного театру. Проте їх так і не вдалось реалізувати через Першу світову війну та революції.

Понад 21 рік будували споруду для Харківського національного академічного театру опери і балету. Цікаво, що будівництво планували завершити за 5 років, хотіли відкрити театр до 30-річчя від Дня Перемоги. Позаяк коштів катастрофічно не вистачало, будівництво заморозили. Варто зазначити, що реальна вартість театру перевищувала у 4 рази заздалегідь сплановані розрахунки.

У роки незалежності у театрі виконувалось більш як 60 балетів та опер. Найвизначніші з них – “Тарас Бульба”, “Наталка-Полтавка” Миколи Лисенка, “Запорожець за Дунаєм” Гулака-Артемовського. Також були представлені 6 опер італійського композитора Джузеппе Верді.

Зважаючи на величезний внесок Харківського театру в національне духовне відродження України, у 2010 році він отримав статус національного академічного театру.

У 2020 році Харківський театр і СхідOPERA отримав український театральний “Оскар”. На Всеукраїнському театральному фестивалі “Гра”, вистава “Любов до трьох апельсинів” була визнана найкращою серед інших. Таким чином, на щорічному театральному конкурсі , який визначає найкращі вистави минулого календарного року в Україні, Харківський театр був визнаний переможцем у номінації “Краща музична вистава в жанрі опери, оперети та мюзиклу”. Національний союз театральних діячів став засновником та організатором премії.

Топ рок-гуртів з Харкова, яких знають в найближчому зарубіжжі

0

Харків неодноразово вважався та й вважається навіть в цей час культурною столицею України. Чимало культурних діячів: артистів, виконавців та навіть цілих рок-гуртів, які згодом здобули всенародну любов на території країн колишнього СРСР та навіть і далеко за його межами, з’явилися і перший свій живий виступ провели саме в «першій столиці». Харків постійно в культурному плані отримував схожість із Санкт-Петербургом, але обидва міста нікого не здивували свою атмосферою.

Ані харківська, ані петербурзька атмосфера не гарантують анітрохи того, від чого отримують задоволення патріоти міста. В думках вони бачать Харків центром Всесвіту, але скоріш за все вони просто дуже довго не виїжджали за межі Харкова, але вони наразі не цікаві. Низка підростаючих талантів прозаїчно списує цей феномен на величезну кількість вищих навчальних закладів міста, проте кількість нових музичних відкриттів з Харкова з роками не зменшується, а періодично зростає. І в цьому сюжеті на kharkov-trend.in.uа ми підготували п’ять найяскравіших музичних гуртів з міста.

ТНМК

(концерт на “Імпульс-фест-2017”)

Почнемо із ТНМК, або повністю – “Танок на майдані Конго”. Обоє головних персон гурту, Олег “Фагот” Михайлюта та Олександр “Фоззі” Сидоренко, народилися та виросли саме у Харкові. Звідти ж і бас-гітарист гурту, Костянтин Жуйков та клавішник-діджей, Антон Батурин. Чому саме з Харкова? Ну, мабуть, через те, що перша назва гурту була “Нові доми”, на честь спального району міста, в якому зростали абсолютно всі учасники першого складу гурту. 

До речі, гурт являється палкими вболівальниками футбольного клубу “Металіст”, а Олександр Сидоренко про своє харківське дитинство видав аж дві автобіографічні книги. Ну й як не любити голос Олега Михайлюти, бо саме його голосом розмовляє легендарний капітан Джек Спарроу з кіноепопеї “Пірати Карибського моря”. 

Сергій Бабкін

(Сергій Бабкін та Андрій Запорожець)

Колишній учасник гурту “5nizza”, Сергій Бабкін в 2002 році вистрілив не на жарт. Завдяки його співпраці з Андрієм Запорожцем, пісню “Я солдат” крутили де тільки можна було: по радіо, по телевізору – скрізь були відеокліпи та лунали уривки! Тільки згодом все змінилося, коли через п’ять років, у 2007 році, гурт наказав “довго жити”. 

А сам Бабкін завдяки телевізору, як і його екс-співучасник, не втратив популярності. Місце у складі жюрі вокального шоу “Голос країни”, участь у шоу “Танці з зірками” разом з дружиною Сніжаною, і це тільки початок. Згодом, у Львові та Тернополі зірвали концерт ультраправі організації через візити Бабкіна до Росії, і тоді 1000 чоловік просто не змогли потрапити у залу. Проте, у низці міст все відбулося на високому рівні. В Харкові солд-аут був дев’ять разів! Цікаво, через що ж саме?

Курган & Агрегат

(учасник колективу, Євген Володченко)

Це хіп-хоп тріо виникло раптово, цілком виправдовуючи приказу “прокинувся знаменитим”. За вісім років Євген Володченко та брати Насірови (Аміль та Раміль) завдяки дебютному треку “Лове”, перетворилися на невизнаних комедійно-епатажних кумирів молоді. Всі учасники народилися у селищі Близнюки, Харківської області. Популярність трьох молодиків, яким, на перший погляд, ніколи її не бачити, призвела до сумісної пісні з колишньою учасницею гурту NIKITA, Дашею Астаф’євою, та виступі з Олею Поляковою. 

Їхні відео на власному Ютуб-каналі збирають за 10 тисяч переглядів, а гумористичний  відеокліп на пісню “Вчителька” зібрав майже 2 мільйони переглядів! Суржик, суцільна нецензурна лексика, найдешевше пиво, сумка в клітинку, шкарпетки в капцях  – звідки ці образи? З чого це пішло? Щодо них все більше запитань, чим відповідей. Нічого не скажеш, повезло так повезло! 

Pur:Pur

(склад гурту: Наталя Смиріна, Григорій Олійник та Євген Жебко)

У 2008 році у Харкові з’явився Pur:Pur – гурт, який теж з’явився випадково, але через приємне, мелодійне звучання, а також грамотне використання соціальних мереж швидко здобув популярність. До сьогодення гуртом керує фронтвумен колективу Наталя Смиріна.

У 2014 році гурт нарешті реалізував свою давню масштабну мрію – проїхати всією Україною в супроводі симфонічного оркестру.

На концертах використовувався не тільки матеріал, який збирали за 6 років існування гурту, але й нові композиції, створені спеціально для камерної музики. Незважаючи на всю складність і масштабність задуманого, гурт і тут не опустив руки, реалізувавши успішний проект своїми силами — від ідеї до виступів.

У 2016 році Pur:Pur стали півфіналістами національного відбору на пісенний конкурс “Євробачення-2016”. Але врешті-решт програли конкуренцію, зайнявши лише третє місце, поступившись колективу Mountain Breeze та співачці MARUV.

“Пошлая Молли”

(фронтмен гурту, Кирило Тимошенко)

Ось хто абсолютно повністю крокує стежкою Курта Кобейна та гурту “Nirvana” – харківський рок-гурт «Пошлая Молли» підняв місто на рівень заобрійної слави, адже на кожний виступ колективу був солд-аут, а при вході в місце проведення доходило до сутичок за квитки!. Кліп «Улюблена пісня твоєї сестри» моментально набрав майже 5 мільйонів переглядів. І далі пішло-поїхало: “Контракт”, “Найкращий емо-панк”, “Ти розбила батькову машину” і т.д., під енергійний акомпанемент та манеру вокалу Курту Кобейна! 

Фронтмен гурту, Кирило Тимошенко співає про життя дівчат-підлітків та студентські роки, заправляючи тексти щедрою порцією вчасно підібраної нецензурної лексики. Під його керівництвом гурт переспівав пісню популярного тоді поп-гурту Reflex, про що позитивно висловилися учасниці колективу, Ірина Нельсон та Олена Торганова. 

Через типаж та образи гурту, зазвичай колектив потрапляв у скандали. Про харківських панків заговорив навіть Дмитро Кисельов, “пообіцявши” Тимошенкові “очищення” під особистим наглядом патріарха Кирила. Свого часу, навіть сам пропагандист наступив на свої ж граблі, коли російські опозиційні ЗМІ заявили, що його діти переважно слухають “Пошлую Молли”!

Також до Харкова завдяки спільній композиції, приїжджала колишня учасниця гурту SEREBRO, Катерина Кіщук. Відеокліп на композицію “Ведмедик”, знімався саме у готелі “Національ”. 

А ви маєте свого улюбленого виконавця? Чи може, виконавицю? А може ви любите музичні колективи?

Російський колектив Radio Tapok пустили в Харків в неповному складі

0

В Україну пропустили лише соліста та фронтмена гурту, Олега Абрамова. Подробиці на kharkov-trend.in.uа.

Російський рок-гурт Radio Tapok в Україну прикордонники пустили в неповному обсязі. З чотирьох учасників гурту в Харків прилетів лише фронтмен та соліст гурту, Олег Абрамов. Про це виконавець повідомив у розділі “Ком’юніті” на офіційному YouTube-каналі гурту. 

(Олег Абрамов в готелі “Аврора”. Фото – YouTube)

На момент приїзду Абрамова до Харкова, співакові виповнилося 33 роки. До того ж, в дописі він заявив, що через напружені обставини в Україні, пропустили тільки його одного, тоді як інші учасники наразі знаходяться в російському Білгороді, оскільки український бік попросив музикантів в’їжджати через тиждень, доки стабілізується стан. Також музикант пожартував, що вони заїдуть “на танках і ведмедях з балалайками та тілом Леніна”.

Допомогу Абрамову зголосилися надати місцеві музиканти, оскільки репетирувати з російським співаком вони почали з сьомої ранку на харківському арт-заводі “Механіка”, де 15 лютого відбулася презентація новітнього альбому гурту “Спадок”. Всеукраїнський тур петербурзьких гостей охоплюватиме декілька великих українських міст, і закінчиться аж 8 березня в Сумах. До речі, відеокліп на останню найсвіжішу пісню гурту, “Цусіма”, зібрав близько 2 мільйонів переглядів. 

Для довідки

Гурт Radio Tapok утворився у 2016 році в Санкт-Петербурзі за ініціативою колишнього гітариста та соліста гурту KoЯn, Олега Абрамова. Головною особливістю гурту став переклад світових рок-хітів та стилізація пісень в абсолютно протилежних музичних стилях. Творчість гурту оцінили німецький гурт Oopmh!, які в свій час теж побували в Харкові та шведський гурт Sabaton.

Варто зазначити, що гурт не відвідував з концертами ані анексованого Криму, ані окуповані території Донецької та Луганської областей. 

Закон про ринок землі в Харкові та області

0

В березні минулого року завдяки народним депутатам Верховної Ради України був прийнятий резонансний Закон № 552-9, який додав в чинне законодавство зміни, які стосуються земель сільськогосподарського призначення. Спираючись на надані факти, за новим законом з’явилася можливість аби скасувати всеукраїнську заборону аби продавати землю з цілою низкою власних особливостей. Яких – з’ясуємо.

Особливості національних земельних торгів

Відтепер, коли з’явився закон про ринок землі https://youcontrol.com.ua/topics/zakon-pro-rynok-zemli/, з’явилося ще й право купувати сільськогосподарські землі тільки фізичним особам. І це правило діятиме ще два роки, аж до 2024 року. В ньому зазначено про те, що один громадянин не може придбати понад 100 гектарів землі.

Через два роки, починаючи від 2024 року, купувати землю зможуть крім фізичних осіб, ще й юридичні особи, тільки якщо вартість не перевищує десять тисяч гектарів одному контрагенту. Ще одна особливість цього законопроєкту закріплює для тих, хто орендує, право переваги для того, щоб придбати сільськогосподарську земельну ділянку.

Законі також прописаний пункт щодо повноправної участі громадян України в національному референдумі, який буде визначати ймовірну можливість аби допускати покупців з інших країн на український земельний ринок.

Заради того, щоб купити земельну ділянку, треба розраховуватись тільки безготівковим засобом. При цьому, на протязі аж цілих восьми років (межа – 2030 рік) діятиме мораторій на продаж сільськогосподарчих ділянок, які коштують нижче нормативної оцінки. А також варто зазначити про те, що продаж громадської та державної землі беззаперечно заборонений, і перебуватиме під наглядом Бюро з економічної безпеки України.

Висновки щодо “підводних каменів”

Через тривалий час після того, як був прийнятий зазначений вище закон, українці стали досліджувати, які наслідки він за собою потягне. Поміркуємо про те, що принесе новоприйнятий закон для таких важливих державних елементів, як економіка та добробут громадян.

По-перше, ще два роки закон не буде потужно “муштрувати” вигідні країні великі та середні бізнеси. Наразі в дрібних фермерів є можливість купувати досить великі ділянки землі, користуючись наданим перевагами правом на викуп. А от через два роки, як прийде 2024 рік, ситуація кардинально зміниться, якщо в Україні з’явиться таке явище, як місцеві війни за землю, які будуть подекуди розв’язуватися. На сьогодення бізнесу треба мати напрямок на існуючі орендні механізми аби спробувати налагодити стратегічні довгострокові взаємовідносини із землевласниками.

Найпершими, хто в повному обсязі скористається всіма існуючими можливостями цього закону, стануть тільки громадяни України. Починаючи з липня минулого року в них відтепер є можливість не тільки продати й купити земельні ділянки, а ще й розрахуватися їхньою вартістю аби сплатити кредити. За рекомендацією експертів вже з сьогодення можна проводити перевірку документів на земельні наділи. По-перше, варто перевірити їх на вимогу згідно законодавчих норм, аби згодом не зіштовхнутися з проблемами, які можуть виникнути. Більш того, згідно новому закону, громадянам дозволятиметься отримувати можливість викупити земельну ділянку, і сплачувати за неї на протязі 10 років згідно встановленої вартості.

Азартний дух піднімають виграші у казино Лавіна

0

У регулярних оглядах про онлайн казино фігурує ігровий клуб Лавіна. Популярність казино отримало у 2019 році. Комп’ютер або будь-який портативний девайс приймають казино з однаковою якістю та швидкістю, пропонується встановити клієнтський плагін. У Лавіна зібрана численна колекція автоматів, є столи з іграми та джекпоти. Серед основних розділів джекпоти, віп-програма, ігри, гонки та бонуси. На сайті гральні автомати у двох режимах: за фантики та реальні гривні. Українські геймери – часті клієнти ігрового клубу. У фінансових операціях дотримуються термінів та безпечно реєструватися в казино. На зв’язку саппорт, є розділ із відповідями на запитання.

Фінансові відносини з інтернет казино Лавіна

Доступна демо-версія казино дозволяє без фінансових ризиків проводити час із ігровими автоматами. Такий спосіб допомагає підготувати ефективну лінію стратегій та провести ознайомлювальні тури. У казино онлайн на гроші грати можуть лише авторизовані користувачі, які мають власний фінансовий рахунок. Поки що грошовий баланс залишається позитивним рекомендується грати у казино, а у разі великих витрат рекомендується зупинитися. Для уникнення великих витрат рекомендується користуватися бонусними пропозиціями. Новачки можуть скористатися бездепозитними безкоштовними обертаннями, а постояльцям пропонуються призи за вклади, турніри та програма з віп-рівнями.

Досвід інших гравців допомагає визначитися з обліковим записом

Позитивні характеристики казино чудово доповнюють добрі відгуки користувачів. Завдяки коментарям можна дізнатись усі сторони казино, а знайти такі відгуки користувачі можуть у групах або на форумах. Коментарі мають бути аргументовані, а їх авторами мають бути справжні клієнти. У коментарях виділяються ігрові пропозиції від Лавіна, його бонусна політика, швидкість видачі виграшів та готовність допомагати гравцям у будь-якій незрозумілій ситуації. У мінусах ігрового клубу відзначаються відсутність марафонів для привілейованих клієнтів та невелика кількість розділів порівняно з іншими віртуальними казино.

Приватний скандинавський садок Happy Life: чому обирають

0

Буквально кілька годин тому у мене відбулася розмова з гарною молодою жінкою. В розповіді вона поділилася, що всього місяць як вийшла на роботу, що у неї двоє дітей, яких зовсім недавно записала в приватний скандинавський садок Happy Life.

При, здавалося б, стресовому періоді життя — вихід із декретної відпустки (який було б логічно назвати декретна робота) та записом дітей у садок (а це — зазвичай примхи та плач вранці), жінка виглядала спокійною, щасливою і навіть відпочившою.

Виявилося, що важливо правильно підійти до вибору дитячого садка в Харкові.

У цій статті поділимося досвідом підбору дитсадка щасливою мамою двох малюків, які ходять у садок та ясла з гарним настроєм.

Особливості приватного скандинавського садка Happy Life

Розглянемо критерії вибору з урахуванням приватного скандинавського садка Happy Life, оскільки саме сюди ходять діти знайомої.

Насамперед, вона хотіла:

 • щоб дітям було комфортно
 • щоб проводилися заняття, що розвивають
 • щоб вихователі прислухалися до малюків і поважливо ставилися до їхніх почуттів, враховували їхні інтереси
 • щоб заняття ґрунтувалися на грі, а не на зубрінні
 • гнучкий підхід до харчування та сну
 • безпека
 • власний ігровий майданчик

Ці критерії стосувалися дітей, для себе знайома хотіла дитсадок із зручним паркуванням та ефективною транспортною розв’язкою, щоб зручно було добиратися додому і на роботу.

1

Також було важливо, щоб приміщення радувало ремонтом та світлими кімнатами, крім того у групах мають бути сучасні іграшки.

Коли я виписала побажання, — ділилася процесом жінка, — я стривожилася, адже складно знайти все це в одному місці, однак почала пошук, адже в Харкові багато приватних дитсадків і надія відшукати відповідний варіант була.

1

Переглянувши безліч пропозицій як муніципальних, так і приватних дитячих садків, наша знайома зупинила вибір на групі дитсадків Happy Life, що максимально відповідає критеріям відбору.

Серед варіантів відвідування, що складаються з англійського та скандинавського дитсадків та клубу для дітей та дорослих, для двох малюків обрала скандинавський садок Happy Life. У цьому дитячому садку її залучила система освіти, яка об’єднала найкраще з багатьох педагогічних методик та спрямована на виховання щасливих дітей.

1

При цьому важливо, що приватний скандинавський садок Happy Life пропонує:

 • 5-разове харчування, серед яких 2 рази – фруктова тарілка (переважно не викликають алергію яблука та банани), також контроль питного режиму дитини
 • маленькі групи – 8-12 осіб
 • сон з любові – під спокійну музику, у невеликому ліжечку, з урахуванням звичок дитини (можна спати з улюбленою іграшкою, якщо треба – дитину погладять по спинці), також проходить пробудження – спокійно, без стресу
 • прогулянки на свіжому повітрі — багато часу, а в теплу погоду діти навіть сплять на повітрі, благо скандинавський садок Happy Life розташований у зеленій зоні Харкова

Жінка ще довго натхненно розповідала про переваги приватного скандинавського садка Happy Life, а я слухала і раділа: як добре, що у батьків є вибір і вони можуть спокійно водити дітей у сучасні дитсадки, не переживаючи за їхній емоційний стан та безпеку.

1

 

Ностальгічні ноти: п’ять артистів, на чиїх піснях виросли харків’яни

0

Давайте будемо відвертими: всім вже набридла інформація про вплив карантину на концерти. Авжеж це неприємно, і культурна сфера якимось дивом вижила в ці непрості для неї часи. Зараз вже потроху “встають з колін” кінотеатри, театри та концертні майданчики, артисти радісно діляться із шанувальниками інформацією про скорі зустрічі, і це взаємно, а організатори концертів вже починають прикидати виручені грошові суми. Далі на kharkov-trend.

Проте, а що ж самі слухачі? А вони чекають на зустріч зі своїми кумирами, адже вони мають їх багату кількість. В школі в кожного був щоденник, портфель або зошит із зображенням улюбленого артиста чи артистки, а на полицях стоять запилені фотографії з кумирами дитинства. В цей раз наша редакція знову опитала молодь Харкова віком від 1992 до 1997 року, аби дізнатись тему нашого сюжету – на чиїх піснях виросли молоді харків’яни, які сьогодні почувають себе “вічно молодими”. Наливайте чай-каву, розкладайте старі фотографії – ми починаємо!

Інь-Ян

1

(склад гурту зліва направо: Сергій Ашихмін, Тетяна Богачова, Юлія Паршута та Артем Іванов)

А розпочинатиме цей ностальгічний список українсько-російський поп-гурт “Інь-Ян”, чия назва підкреслює ідеальний баланс двох хлопців та двох дівчат. В середині 2000-х багаточисельна армія прихильниць шикувалася заради фото з Сергієм Ашихміним, а хлопці штурмували кіоски з пресою в пошуках журналів з відвертими фото Юлії Паршути. Проте так чи інакше, їх пісні “Карма”, “Камікадзе”, “Іншопланетянин” та “Збережи мене” й досі гідні прослуховування, а відеокліпи по сьогодення виглядають смачно й естетично в порівнянні з Jerry Heil або Анною Трінчер.

До речі, Артем Іванов хоч родом з Черкас, проте в школу ходив саме в Харкові, а дитячі роки Юлії Паршути інколи проходили в Лозовій! Хоч і не сильний взаємозв’язок, але факт є факт, тільки от шкода, що доволі гучної популярності гурт так і знайшов. Досі думаємо, що Костянтин Меладзе кусає свої лікті.

Отпетые мошенники

1

(Кадр з відеокліпу на пісню “Люби меня, люби”. Зліва направо: В’ячеслав Зінауров (Том Хаос), Ігор (Гарік) Богомазов) та Сергій Суровенко)

Коли в пострадянські країни почав проникати хіп-хоп, велика кількість хлопчиків почала носити боком бейсболку, та увійшов у моду широкий одяг. А на додачу, коли з’явився фільм “Матриця” стали популярними чорні окуляри-краплі. В цьому плані чудово допоміг хіп-хоп-гурт “Відчайдушні шахраї”, чиї пісні з тоді ще звичної “попси” на сьогодення перетворилися на класику.

Бравши приклад з трійці, чимало юних “романтичних розбишак” робили у вусі прокол, носили із собою дисково-касетні магнітофони на батарейках, чим привертали увагу дівчат-однолітків. Безсмертні хіти “Люби меня, люби”, “А у реки”, “Обратите внимание на наше воспитание” та “Девушки бывают разные” заслуховувалися ледь не до заучування напам’ять! А тому не дивовижно, що більшість респондентів вказували саме на перші дві пісні, видно, що були малу неабияку популярність.

Араш

(виступ Араша в Харкові на День Міста, 2009 рік)

Ні, ви не недочули, і ні, це не сон. Це дійсно він, Араш Лабафзаде, який на відміну від багаточисельного скреготу у “творчості” наших ближньосхідних друзів, виглядає серед гори цього фольклору, як ідеально чистий та відфільтрований щербет. Мабуть, єдиний, хто може стояти поряд з ним – Таркан, але мова зараз не про турецьку зірку.

“Принц Персії” із шведським паспортом відвідував Харків аж 10 разів, але запам’ятався виступом у 2009 році на святкуванні Дня Міста. На майдані Свободи він виконав Tike Tike Kardi, Donya та Boro Boro – тобто, всі пісні, які тільки могли слухати наші респонденти в свої юні роки у своїх кнопкових мобільних телефонах та mp3-плеєрах. І це ще до тих двох не менш прекрасних сумісних пісень зі співачкою Хеленою – Broken Angel та One Day. 

Леді Гага

(фрагмент з кліпу “Poker face”, 2009 рік)

Найепатажніша білявка світу, “королева монстрів” Стефані Джерманотта, також відома, як Леді Гага й досі підриває світові чарти кожним своїм хітом. Її багатомільйонні композиції чудово звучать й по сьогодення, починаючи від 2009 року, коли вона отримала почесне перше місце на вершині світових музичних чартів. Just Dance, Poker Face, Bad Romance, Alejandro, Judas та інші хіти – це вже стовідсотково “золотий фонд” світової танцювальної поп-музики.  

Проте, здається, що від епатажу 35-річна співачка потроху втрачає межу дозволеного. Вона стала активно підтримувати ЛГБТ і небінарних особистостей, а також була першою довіреною особою президента США Джо Байдена. Проте, в інших країнах, де й досі зберігаються не понівечені моральні устої, співачку можуть не пустити з концертами. Хочеться врешті-решт вірити, що вона припинить таку пропаганду, бо це її не хвилювало на піку популярності в 2009 році, коли їй було 23 роки. 

Скрябін

(Одна з останніх групових фотографій Зліва направо: Костянтин Глітін, Вадим Колісниченко, Андрій Кузьменко, Олексій Зволинський та Костянтин Сухоносов)

В котрий раз золото отримує гурт “Скрябін”. Несподівано, але велика кількість опитаної нами молоді пам’ятає такі пісні гурту, як “Танець пінгвіна”, Education, Train, “Казка”, “Птахи” та решту нео-романтичних пісень відомого на всю Україну рок-гурту!

Серед 45 відсотків майже у всіх знайшлися фотографії, зняті на фотоплівку з Андрієм Кузьменком, а в інших – аудіокасети та  компакт-диски одних з найперших альбомів гурту. А пам’ятними розписами на згадку, залишеними ще за життя Андрія Кузьменка, є екземпляри у арт-кафе “Корова”, музичному арт-холлі “Пробка” та у кіно-концертній залі “Україна”.

Що ж, на цьому наша розповідь добігає кінця. А якщо ви згадали в цьому матеріалі щось, що слухали ви, чи ваші діти – обов’язково вкажіть це у коментарях.

Шість тисяч глядачів підняли шуму на весь район: в Харкові виступив російський хіп-хопер Баста

0

 

На заході були присутні три поліцейські кордони, які забезпечували безпеку від праворадикальних активістів. Більше на сайті kharkov-trend.in.ua.

Про це передавала “Телевізійна служба новин”, яка працювала на місці.

Російський хіп-хоп-виконавець Василь Вакуленко, відомий за творчим псевдонімом “Баста”, виступив у харківському Палаці Спорту. На концерті зібралося шість тисяч глядачів, які, схоже, були задоволені атмосферою концерту, оскільки вони перебували без захисних масок і мало хто дотримувався дистанції, не дивлячись на те, що Харківщина наразі перебуває в жовтій зоні.

За повідомленням організаторів, така кількість поліціянтів зумовлена тим, що вони незадовго до дня проведення заходу, отримали повідомлення про ймовірні провокації під час концерту від активістів “Національного корпусу”, внаслідок чого внутрішній та зовнішній параметри будівлі охороняли поліцейські та спецпідрозділові кордони. Подяку організаторам заходу висловив як сам артист, так і директор артиста, Дмитро Миловзоров.

(фрагмент з аматорського відео)

“Ми не боялися провокацій, адже ми знали, куди ми їдемо. Авжеж, позиція багатьох українців щодо тривалих політичних подій не змінилася, але змінилися ми. І в сьогоднішньому концерті ми переконалися, що розум перемагає. Мистецтво має бути мистецтвом, а політики хай грають у свої ігри, і їхні “зомбі” нічого не зроблять з цим.” – повідомив Миловзоров.

Вчора, 19 грудня Баста провів виступ у Києві.

Для довідки

Нагадаємо, що раніше Василя Вакуленка було внесено до сайту “Миротворець”, і заборонено в’їжджати в Україну на протязі п’яти років через концертні виступи в тимчасово окупованому Кримському півострові. В 2018 році виконавця врешті-решт пустили в Україну через закінчення терміну. 

В останній раз артист приїжджав у Київ у 2019 році, де його охорона була спровокована одним українським активістом, який доводив Вакуленку позицію щодо півострова. Внаслідок, охорона нейтралізувала провокатора й вивела за межі ресторану.

Актор Руслан Драпалюк дублював наживо фільм про Людину-павука під час прем’єри в Харкові

0

 

Харківський “Мультиплекс” зустрів український голос улюбленого героя дітей та дорослих. Український актор дубляжу Руслан Драпалюк, який подарував голос найвідомішому супергерою дітей та дорослих, Людині-павуку, відвідав прем’єру новітнього фантастичного пригодницького бойовика “Людина-павук: Нема шляху додому” в  харківського кінотеатру “Мультиплекс”. Про це повідомив кінодистриб’ютор “Sony Pictures в Україні” в рамках новорічної промо-кампанії “Супергерой під ялинку”, анонсованої в кінотеатрі. Більше на сайті kharkov-trend.in.ua.

Деталі актор повідомив в особистому спілкуванні, в якому подякував за гостинність харківському кінотеатру, а також поділився розповіддю, що 16 грудня в день прем’єри кінострічки він теж перебував в будівлі кінотеатру, і дублював свого героя наживо, прямісінько під час кінопоказу.

(Руслан Драпалюк, український голос Людини-павука в Україні)

-Це перший раз, коли голос чутно наживо, створюючи ефект присутності. Я сподіваюся, що все вийшло вдало, і глядачі від фільму отримали позитивне враження, хоча б від акторської гри та повіствування стрічки.

-З Томом Голландом або кимось з акторського складу ти знайомий?

-Знайомий з Голландом та Зендаєю, вони відвідували офіс київського дистриб’ютора, коли ще тільки виходив перший фільм, “Повернення додому”. А в цьому році познайомився з Альфредом Моліною – враження неймовірні, бо кожному, хто задіяний в кіно, варто поспілкуватися з такою людиною, як він! – ділиться враженнями Драпалюк.

Для довідки

(актор Альфред Моліна у ролі доктора Отто Октавіуса. Кадр з фільму “Людина-павук: Додому шляху нема”)

Всеукраїнський прокат фільму “Людина-павук: Додому шляху немає” відбувся 16 грудня, і наразі касові збори супергеройського пригодницького бойовика вже перевищують за суму “Дюни” – найочікуванішого блокбастера 2021 року. Таким чином стрічка має всі шанси стати найкращим фільмом року, що минає. 

Рюкзаки на одне плече обирають люди, які цінують комфорт

0

Рюкзаки на одне плече вибирають люди, котрі цінують комфорт. Сумка-слінг компактна, але містить необхідне, гарантує до нього швидкий доступ. Не обов’язково знімати аксесуар, щоб дістати речі. Руки залишаються вільними, вміст під наглядом. Ви зможете розстебнути аксесуар саме тоді, коли потрібно.

Рюкзак на одне плече – чудове рішення на кожен день!

Рюкзак з однією лямкою відмінно зарекомендував себе в умовах міста. Модель можна носити кількома способами (на спині, грудях). Конструкція більшості виробів передбачає, що перебудовується ручка. Цей дизайн сподобається всім, хто:

 • їздить у громадському транспорті, хоче забезпечити збереження особистих речей, не завдавати дискомфорту іншим пасажирам;
 • займається різними видами фізичної активності (їзда велосипедом, ранкові пробіжки та інше.);
 • хоче виглядати сучасно, стильно. Слінг поєднується з різним одягом.

Завдяки мінімалістичному дизайну, аксесуар гармонійно доповнить костюм для офісу, спорту, модний кежуал-образ.

Онлайн-магазин Bags Place пропонує купити рюкзак із однією лямкою. Фірмові аксесуари від відомих брендів стануть відмінними подарунками для вас чи близької людини. Сумки шиють із міцних матеріалів (водонепроникний поліестер, нейлон із вологозахистом, вініл, шкіра). Каталог налічує 60+ моделей, що відрізняються конструкціями, габаритами, наявністю додаткових кишень. Клацніть на фото товару, ознайомтеся з докладним описом, щоб зробити вибір.

Доставка по Україні, Києву оперативна. Передаємо посилки кур’єрським службам у день оформлення замовлення. Переходьте в «Кошик» зараз, тоді завтра чи післязавтра стильна обновка чекатиме на свого власника у вказаному поштовому відділенні.

.